דיווח: אירן שוקלת הקפאת תכנית הגרעין למשך חצי שנה

גורמים באירן דיווחו כי נשקלת האפשרות לקבל הצעת מדינות המערב להפסקת העשרת האוריניום לרמה של 20% לתקופה של 6 חודשים בתמורה להקלות בסנקציות שהוטלו עליה, כך דיווח אתר האינטרנט "אל מוניטור". יחד עם זאת, האירנים סירבו לדרישה לאפשר לפקחי הסוכנות לאנרגיה אטומית להיכנס למתקנים הגרעיניים

האם הושגה פריצת דרך במגעים עם אירן? האתר האמריקני "אל מוניטור" דיווח כי גורמים דיפלומטים במדינה שוקלים לקבל ההצעה לפיה תקפיא אירן את תכנית הגרעין שלה למשך שישה חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מן הדיווח עולה כי הצמרת השלטונית באירן שוקלת את הסכמתה להצעה להקפיא את התהליכים להעשרת האורניום לרמה של 20% בו החלה. ההקפאה תתבצע בתמורה להקלה בסנקציות שהטילו מדינות המערב על המדינה, בשל סירובה לעצור את ההתקדמות בתכנית הגרעין שלה.

על פי הדיווחים, האירנים אף שוקלים להמיר את האורניום המועשר שכבר נמצא בידיהם לצרכים רפואיים. יחד עם זאת, דווח כי במדינה הביעו התנגדות נחרצת לדרישות אחרות שהציבו מעצמות המערב בשיחות שהתקיימו בחודש האחרון בקזחסטן. בין השאר, סירבו האירנים לעצור כל פעילות במתקן הצבאי שבפורדו, וכן לכניסת אנשי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית שיפקחו על צעדיה.

הדיווחים על כוונותיה של אירן מגיעים על רקע המשך הדיונים בנוגע לתכניתה הגרעינית של אירן. בדיונים שיתקיימו בשבוע הבא בקזחסטן ייקחו חלק נציגי מעצמות המערב, זאת בכדי להביא להסכמת האירנים לעצור את פיתוח תכנית הגרעין במדינה.