לראשונה בארה"ב: אישה תנהל את השירות החשאי

הנשיא השחור הראשון בארצות הברית עומד לעשות היסטוריה פעם נוספת: הוא צפוי למנות בקרוב לראשונה אישה לתפקיד ניהול השירות החשאי במדינה. בשנה שעברה נתפסו 13 סוכנים וקצינים בשירות החשאי עם נערות ליווי בחדרי המלון שלהם. האם היא תעשה סדר?

מחכה למינוי הרשמי. ג'וליה פירסון (SECRET SERVICE)

נשיא ארצות הברית ברק אובמה צפוי למנות את ג'וליה פירסון, סוכנת ותיקה ובכירה של השירות החשאי בארצות הברית, כמנהלת האישה הראשונה של הסוכנות, כך טוענים היום פקידים בבית הלבן. פירסון, בת 53, החלה את הקריירה שלה בשירות החשאי כסוכנת במיאמי לפני שלושה עשורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחירתו של אובמה בפירסון מגיעה לאחר שנה קשה ביותר שעברה על השירות החשאי. בחודש אפריל בשנה שעברה, במהלך הכנה לביקורו של אובמה בקולומביה, נתפסו 13 סוכני שירות חשאיים וקצינים שהזמינו נערות ליווי לחדרי המלון שלהם.

מנהל השירות החשאי בשבע השנים האחרונות, מארק סאליבן, הודיע על התפטרותו בחודש שעבר לאחר שהתנצל על השערורייה. "עבדתי עם ג'וליה כמעט שלושים שנה", אמר סאליבן בהודעתו היום על המינוי הצפוי של פירסון. "היא הייתה עוזרת מצוינת, הפגינה שיקול דעת, מנהיגות, אופי ומחוייבות למדינה שלנו. זהו זמן היסטורי ומרגש עבור השירות החשאי, ואני יודע שג'וליה תעשה עבודה יוצאת מן הכלל", סיכם.