חמוש מחזיק בבני ערובה בצרפת

כלי תקשורת בצרפת מדווחים כי הסתיים אירוע בני הערובה בעיירה סמוך לפריז, במהלכו אדם חמוש חטף לפחות שלושה בני אדם בסניף דואר בפרבר קולומבה הסמוך לפריז. החוטף, המוכר למשטרה על רקע פלילי, נעצר וההערכות הן כי לא מדובר באירוע טרור על רקע דתי

ארכיון (AP)

אזרחי צרפת עדיין לא התאוששו מהטרגדיה שהנחית עליהם גל הטרור בשבוע שעבר, והיום (שישי) הם התבשרו על אירוע נוסף של חטיפת בני ערובה במדינה. בשעות הצהריים אדם חמוש שנכנס לסניף דואר בעיר סמוכה לפריז וחטף שלושה בני ערובה, ששוחררו כעבור מספר שעות על ידי שירותי הביטחון. ההערכות במדינה הן כי הפעם לא מדובר באירוע טרור על רקע דתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות המשטרה הגדולים שהוזעקו למקום עצרו את החשוד, המוכר למשטרה מהתחום הפלילי. ה"ליברסיון" טוען כי החוטף דיבר עם בני הערובה על שברון לב ואהבה נכזבת.

גל מעצרים בפריז, ברלין ובריסל

בשעות הלילה והבוקר אירע גל מעצרים ונרשמה כוננות שיא ברחבי אירופה, פחות מיממה לאחר הפשיטה העקובה מדם על תא טרור במזרח בלגיה. 27 חשודים בסיוע לטרור נעצרו במהלך הלילה והבוקר בפריז, ברלין ובריסל. מקור ביטחוני מערבי אמר ל-CNN כי ברחבי היבשת ישנם 20 תאי טרור המוגדרים "רדומים", אך מוכנים להוציא לפועל פיגועים בכל רגע.

דיווח: 20 תאי טרור נחשפו באירופה (רויטרס)

לדברי איש המודיעין המערבי ששוחח עם CNN, תאי הטרור כוללים בין 120 ל-180 פעילים שמתכננים להוציא לפועל פיגועים בצרפת, גרמניה, בלגיה והולנד. במהלך הלילה עצרה משטרת צרפת 12 חשודים ב"סיוע לוגיסטי" למחבלים מפריז. הבוקר נסגרה תחנת רכבת גדולה בעיר ופונתה מיושביה עקב חשש לפצצה במקום.

גם בגרמניה נערך מבצע נרחב בניסיון לאתר תאי טרור ובשעות הבוקר פשטו מאות שוטרים על 11 מוקדי טרור בבירה ברלין. שני בני אדם, שחשודים כי עסקו בגיוס לוחמים לדאע"ש בסוריה, נעצרו.