זיכויה של אמנדה נוקס בוטל

הצעירה האמריקנית שזכתה לכינוי "הרוצחת הסקסית" תשוב לנהל מאבקים משפטיים - כך קבע היום בית המשפט העליון באיטליה. השופטים החליטו לבטל את זיכוייה של נוקס ובן זוגה לשעבר ברצח הבריטית מרדית' קרצ'ר ולפתוח את המשפט מחדש. נוקס: "נתמודד עם ההליך החדש"

תשוב לספסל הנאשמים? נוקס (AP)

בית המשפט העליון באיטליה ביטל היום את זיכויה של האמריקנית אמנדה נוקס ברצח שותפתה מרדית' קרצ'ר הבריטית - והורה על קיום משפט חוזר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

קרצ'ר נרצחה בדירה שחלקה עם נוקס באיטליה בשנת 2007. נוקס, כיום בת 25, הורשעה ברצח יחד עם בן זוגה דאז, רפאל סולסיטו, והשניים נשלחו ל-26 שנים ו-25 שנים בכלא, בהתאמה. הם הורשעו ברצח קרצ'ר, בתום תקיפה מינית שביצעו בה לכאורה, בהשפעת סמים.

אבל הדרמה המשפטית הזו ארכה זמן רב, וכעת מתווסף לה פרק נוסף - לאחר שהורשעה ברצח, זוכתה נוקס יחד עם בן זוגה סולסיטו, והשניים שוחררו מהכלא, בתום 4 שנים של ריצוי עונשם.

עם זאת, לאחר שכבר קיבלה את ההודעה על זיכוייה והחלה לנסות ולשקם את חייה קובעת היום הערכאה המשפטית הגבוה ביותר באיטליה כי יש לבטל את הזיכוי המתוקשר - ולהחל במשפט מחודש.

נוקס כבר השיבה להחלטה בהודה שפרסמה ובה ציינה כי הטענה שהייתה שותפה לרצח היא "לא הוגנת ולא מבוססת", לשון הדיווח בסוכנות הידיעות איי פי. "לא משנה מה יקרה", הוסיפה נוקס, "משפחתי ואני נתמודד עם המאבק המשפטי כמו שעשינו עד כה, בטוחים באמת, כשראשינו מורמים בפני כל ההאשמות והסבל הלא מוצדק".

עורך הדין פרנססקו מרסקה, המייצג את משפחת קרצ'ר ברך כמובן על ההחלטה והודיע היום כי הזיכוי היה "לקוי וחסר שקיפות. היה לחץ חיצוני רב". על פי חוקי איטליה נוקס לא תחויב לשוב למדינה ותוכל להישפט בהעדרה. עם זאת, כפי שהסביר עורך דינה, "אם בית המשפט יקיים משפט נוסף והיא תורשע בבית המשפט איטליה עשויה לדרוש את הסגרתה".

מאז שחרורה מבית הסוהר, בשנת 2011, נוקס שבה לביתה בסיאטל ומשלימה שם את לימודיה.