דיווח: נחשף מתקן אירני נוסף

מתקן חשאי נוסף נחשף לעיני המערב? קצין לשעבר במשמרות המהפכה טוען היום כי במתקן אירני חדש נמצאים שלושה אתרים – אחד להעשרת אורניום לרמה מבצעית, אחד לייצור ראשי נפץ, ואחר לאכסון טילים ומתקני שיגור. צפו בתיעוד

המתקן האירני ה"חדש" - אל קודס (WND)

מערכות המודיעין במערב אמנם עוקבות ככל הנראה אחר המתקן הזה תקופה ארוכה, אך כעת אנו זוכים להצצה ראשונה - דיווח חדש של קצין משמרות המהפכה לשעבר טוען כי אירן פיתחה מתקן העשרת אורנים, שיגור ואחסנת טילים כ-25 קילומטרים מהאתר המוכר לנו בפורדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מאחורי הדיווח עומד רזי חלילי, לשעבר קצין במשמרות המהפכה שערק לפני מספר שנים למערב והעביר בין ביתר מידע ל-CIA. על פי דבריו, האתר החדש מורכב משלושה מתקנים, והוא "גדול יותר מהאתרים בנתנז ופורדו - יחד".

המתקן הראשון מכונה "אל קודס", הכינוי המוסלמי לירושלים, "כיוון שהאירנים מאמינים שישראל תושמד בקרוב וירושלים תשוב לידיו של שלטון מוסלמי", לשון הדיווח. באתר הזה, על פי חלילי, מדענים אירנים עוסקים בהעשרת אורניון לרמה מבצעית. על פי הפרסום יש בידיהם כבר מספיק פלוטניום לייצור מספר פצצות והם נמצאים בשלבים האחרונים לקראת הרכבת ראש נפץ גרעיני.

המתקן השני קיבל גם הוא שם מוכר בהחלט - עימאד מורניה, על שם בכיר חיזבאללה שחוסל לכאורה על ידי ישראל. במקום מייצרים ראשי נפץ, כך לפחות על פי חלילי. המתקן השלישי באתר החדש הוא גדול במיוחד ומכיל לכאורה לא פחות מ-380 טילים וכני שיגור.

הכירו את האתר ע"ש עימד מורנייה (WND)

נראה שהאתר הזה היה ידוע לסוכניות הביון המערביות, אך זוהי הפעם הראשונה שבה גם הציבור הרחב זוכה להצצה למתקן הזה, ובמיוחד בעת שבה ישראל מנסה ללחוץ על ארצות הברית ומדינות נוספות במערב להחריף את הסנקציות על המשטר בטהרן.