גם אובמה חגג ליל סדר

אחרי שעשה סדר כאן, הגיע גם תורו של ליל הסדר בבית הלבן: הנשיא האמריקני ברק אומה חגג הלילה ליל סדר חמישי בתפקיד, יחד עם בני משפחתו, חברים ועובדי צוותו – כחלק מהמסורת שהחל עוד בשנת 2008. יחד הם קיימו סדר כהלכתו, קראו מההגדה ולא התעצלו להרים את הכוסיות, כפי שתועד היטב בתמונות הרשמיות של הבית הלבן

מישל מדליקה את הנרות. ליל הסדר בבית הלבן (הבית הלבן)

בלי פקקים, אבל עם אווירת חג תקנית, חגגו הלילה גם בבית הלבן את ליל הסדר. הנשיא ברק אובמה, רעייתו מישל, בנותיהם, אנשי צוות יהודים ואחרים וחברים התקבצו כולם סביב השולחן הגדול בחדר האוכל הנשיאותי בבית הלבן - כדי להמשיך את מסורת הפסח בה פתח אובמה כבר ב-2008.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זה לא היה ליל הסדר הראשון של משפחת אובמה, אלא החמישי, אבל גם הפעם הוא נראה חגיגי במיוחד. מישל הדליקה את הנרות, וכולם הרימו את הכוסות וקראו מההגדה - בדיוק כפי שנדרש.

רגע לפני שהתיישב לסעודה החגיגית, שיגר אובמה ברכה לכל החוגגים. "בעודנו מתכוננים לסדר החמישי שלנו בבית הלבן", פתח אובמה, "מישל ואני שולחים את ברכותינו החמות ביותר לכל החוגגים כאן באמריקה, בישראל וברחבי העולם".

"הלילה", הוא ציין לקראת הסדר, "משפחות יהודיות יתאספו עם בני משפחתם וחבריהם כדי לחגוג בשירים, יין ואוכל. הם יקראו מההגדה ויספרו שוב את הסיפור שהופך את החג הזה לעוצמתי כל כך".

"מודים על החירות - מסתכלים לעבר העתיד"

אחר כך התפנה אובמה להתייחס גם לביקור לו היינו עדים כולנו בשבוע שעבר, בארץ הקודש. "בשבוע שעבר ביקרתי בישראל בפעם השלישית, ובפעם הראשונה כנשיא. חזרתי והדגשתי את קשרינו הבלתי ניתנים לניתוק בין מדינותינו, בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא שמעון פרס. הייתה לי ההזדמנות לדבר ישירות עם ישראלים צעירים לגבי העתיד שהם רואים למדינתם, לאזור הזה ולעולם כולו".

"ראיתי פעם נוספת כיצד החלום של חירות אמיתית מוצא ביטוי מלה במילות "התקווה" - להיות עם חופשי בארצנו".

המשיכו לחלק השני של ההגדה? (הבית הלבן)

"פסח הוא חגיגה של חופש שאבותינו חלמו עליו, לחמו עליו ובסופו של דבר זכו בו. אבל בעודנו מודים על כך - אנו נקראים להביט אל העתיד. אנו זוכים לתזכורת, שהאחריות לא נגמרת כשאנו מגיעים לארץ המובטחת, היא רק מתחילה. בעוד אני ומשפחתי מתוכננים פעם נוספת לקחת חלק במסורת העתיקה והעוצמתית הזו, אני מקווה שנוכל למצוא את ההבטחה בימים שצפויים לנו, לעמוד באתגרים שיבואו ולהמשיך בעבודה הקשה של לתקן את העולם. חג שמח", סיים אובמה בברכה המסורתית.