טורונטו: נעלמו עקבותיו של בן 16 תושב אילת שהשתתף בתכנית של הסוכנות היהודית

נער בן 16, תושב אילת, שהשתתף בתכנית מנהיגות של הסוכנות היהודית בטורונטו, קנדה, עזב לפתע את מתחם המגורים של בני הנוער בעיר מבלי שהודיע למנהלי התכנית לאן הוא הולך. הנער יצר קשר עם אחותו והוריו והודיע להם כי בכוונתו לעזוב את התכנית ולשהות בטורונטו

נעלם בטורונטו. ארכיון (חדשות 2)

משטרת טורונטו מחפשת אחר נער ישראלי, תושב אילת, שהגיע לעיר על מנת להשתתף בתכנית של הסוכנות היהודית. הנער בן ה-16 הודיע למנהלי התכנית ולמשפחתו כי בכוונתו לעזוב את הקבוצה ולשהות זמן מה לבדו בטורונטו, אך טרם נמצאו עקבותיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות של המשטרה המקומית, בסיוע של אנשי הסוכנות היהודית ואנשי משרד החוץ מנסים לאתר את הנער ברחבי העיר. הנער השתתף בתכנית מנהיגות צעירה של הסוכנות היהודית, המפגישה בין בני נוער יהודים מרחבי העולם לבין נערים ישראלים. במסגרת התכנית, לומדים הנערים מישראל אודות חיי הקהילה היהודית.

הפרשה החלה לפני מספר ימים, כאשר הנער החליט על דעת עצמו לעזוב את מתחם המגורים של התכנית בעיר. לאחר עזיבתו, התקשר הנער למנהלי התכנית ואף לאחותו, המתגוררת בשיקגו, והודיע להם כי אין בכוונתו לחזור. מהסוכנות היהודית נמסר כי בשלב זה אין הם יודעים היכן נמצא הנער וכי נעשים מיטב המאמצים על מנת לאתרו.

מיד עם היוודע דבר עזיבתו של הנער את הקבוצה, הוקם צוות משימה מיוחד כדי לאתרו. הצוות, בראשות מנכ"ל הסוכנות היהודית אלן הופמן וגורמים מקצועיים בסוכנות היהודית ובפדרציית טורונטו, נמצא בקשר עם משרד החוץ, נציגי משטרת ישראל בצפון אמריקה ונציגי המשטרה הקנדית, נציגי הרשות המקומית באילת ורשויות הרווחה והחינוך.

כמו כן נמסר שהנערים מישראל המשתתפים בתכניות הנוער של הסוכנות אינם מורשים לעזוב בגפם את מתחם המגורים. בשלב זה משפחתו של הנער המתגוררת באילת טרם הגישה תלונה למשטרת ישראל על היעדרותו של הנער. והם מלווים כל העת על ידי נציגי הסוכנות היהודית באילת ונציגי פדרציית טורונטו, אשר מעדכנים אותם בניסיונות לאתר את בנם.