ארה"ב: זוכה יחיד ב-340 מיליון דולר

חייו של תושב ניו ג'רזי עשויים להשתנות בקרוב מקצה לקצה, לאחר שהיום נודע לו כי הוא הזוכה היחיד ב-338.3 מיליון דולר בהגרלת הלוטו האמריקנית. מדובר בסכום השישי בגודלו בהיסטוריה של הגרלות הלוטו במדינה. עם זאת, בארצות הברית יש גם מי שמציינים היום שהשתתפות בהגרלה היא לא יותר מ"מס בהתנדבות לחולמים"

סיכוי של 1 ל-175 מיליון (AP)

תושב ניו ג'רזי שרכש כרטיס לוטו בודד הצליח לנחש לבדו את ששת המספרים בהגרלה שנערכה אמש ב"פאוור-בול ג'קפוט" וזכה בסכום דמיוני של 338.3 מיליון דולר - הזכייה השישית בגודלה בהיסטוריה של הגרלות הלוטו בארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סכום ההגרלה הלך ותפח, לאחר שבמשך 13 הגרלות - מאז תחילת חודש פברואר - לא הצליח אף אדם לנחש נכונה את כל המספרים. הסכום המצטבר היה כל כך גבוה, עד ש-13 בני אדם נוספים, שהצליחו לנחש חמישה מספרים, וייזכו כל אחד במיליון דולר.

הזכייה העצומה תפסה כותרות רבות בארצות הברית, ובתוכנית הבוקר של ABC התייחסו המגישים לסכום הבלתי נתפס: "אנו מאוד שמחים עבור הבחור מניו ג'רזי", אמרו, "אבל רצינו להזכיר שלעתים השתתפות בהגרלת לוטו היא לא יותר מתשלום מס בהתנדבות לחולמי חלומות". הזוכה בפרס יוכל לבחור האם לקבל כמות מופחתת מהכסף במוזמן, בשני תשלומים, או לקבל את הסכום במלואו בתשלומים שיימשכו 30 שנה.  

הפרס הגבוה ביותר בכל הזמנים בהגרלת הלוטו האמריקנית -587.5 מיליון דולר - הוענק בחודש נובמבר האחרון לשני מחזיקי כרטיסים מנצחים, ממיזורי ומאריזונה. 42 מדינות בארצות הברית משתתפות בהגרלה, שהסיכויים לזכות בה עומדים על 1 ל-175 מיליון. במנהלת ההגרלה סיפרו היום כי מירב הזוכים עד כה הגיעו דווקא ממדינת נברסקה.