נמשכת מגמת הבלימה של נגיף האבולה

המגיפה שבשיאה גרמה להידבקות מעל ל-21 אלף בני אדם וגבתה את חייהם של אלפים באפריקה נבלמת. ליבריה, שבה הייתה התפרצות האבולה קשה במיוחד, עומדת בפני מיגור הנגיף. עם זאת, נציג האו"ם האחראי על הטיפול במגיפה סרב לנקוב במועד בו יחוסל הנגיף

נבלמת תפוצת האבולה באפריקה (AP)

מגיפת האבולה, שגבתה את חייהם של יותר מ-8,400 בני אדם במערב אפריקה, מצויה במגמת בלימה, כך אמר אמש (חמישי) נציג האו"ם האחראי על הטיפול במגיפה. "השינוי ההתנהגותי שקיווינו ועבדנו עבורו מתחולל עכשיו" אמר הנציג, ד"ר דיויד נבארו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נבארו הוסיף כי מתקנים ייעודיים לטיפול בחולים הוקמו בתפוצה נרחבת, וכי צוותים שהוכשרו לביצוע קבורה בטוחה באופן המונע את הפצת הנגיף פועלים ברחבי אפריקה. לדברי נבארו, "הפעולות הובילו למצב בו אנו עדים להאטה בהתפרצות הנגיף".

ממשלת ליבריה הודיעה אתמול כי קיים סיכוי סביר שעד לחודש הבא לא יהיו עוד במדינה חולים באבולה, זאת לאחר שהצליחה להפחית באופן משמעותי את מספר הנדבקים במחלה, אשר גרמה למותם של 3,500 בני אדם במדינה. בשיא ההתפרצות של הנגיף נדבקו מעל ל-21 אלף בני אדם ביבשת אפריקה.

נציג האו"ם לטיפול באבולה אמר כי לצבאות ארה"ב, בריטניה וצרפת חלק משמעותי בתרומה למיגור הנגיף. תרומה זו באה לידי ביטוי בבנייתם של מרכזי הטיפול הניידים שנפרסו במקומות רבים. "העזרה מבחוץ הייתה קריטית לשינוי ההתנהגותי והמחשבתי של האנשים במדינות בהן פרצה המגפה אמר נבארו, שסרב לחזות מתי יתגברו הרשויות על הנגיף באופן מוחלט.