מצא את ההבדלים: אובמה עוזב את ירדן לעומת הביקור הנשיאותי בישראל

בשעה שבישראל זכה נשיא ארה"ב ברק אובמה לטקס פרידה ממלכתי ומעונב - בירדן נפרדו ממנהיג העולם החופשי בבגדי חאקי ונעלי שטח. בשעה זו עושה אובמה את דרכו חזרה לוושינגטון, אך מזכיר המדינה שלו, ג'ון קרי, ממשיך בסבב פגישות מדיניות עם אבו מאזן ונתניהו

נשיא ארצות הברית ברק אובמה סיים אחר הצהריים את ביקורו במזרח התיכון והמריא בחזרה לוושינגטון. הביקור, שנמשך ארבעה ימים, כלל את ישראל, הרשות הפלסטינית וירדן. את יומו האחרון בביקור חתם אובמה בטיול בין שרידי העיר פטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעה שביקורו של אובמה בישראל זכה לסיקור נרחב בכלי התקשורת ולווה בטקסים ממלכתיים, רשמיים ומעונבים הכוללים שטיחים אדומים ותזמורות - בממלכה האשמית, ככל הנראה, התייחסו לביקור הנשיא במעט יותר קלילות. בסרטון המתעד את טקס סיום ביקורו בירדן, ניתן לראות את אובמה בבגדי חאקי ונעלי שטח - נפרד ללא גינונים מיותרים מהמלך עבדאללה ועולה בזריזות על גרם המדרגות למטוסו.

היום ביקר אובמה יחד עם פמלייתו ונציגים מירדן בין שרידי העיר פטרה. בשל ביקורו, נסגר אתר התיירות לכניסת מבקרים, ושומרים חמושים אבטחו את הביקור. סופות החול הקשות שהיו באזור בבוקר שיבשו חלק מתוכניותיו של הנשיא שנע ממקום למקום במסוקו.

אובמה מבקר בפטרה, היום (רויטרס)

מזכיר המדינה, ג'ון קרי, טרם עזב את האזור וכבר הערב הוא צפוי להתחיל בפגישות מדיניות עם יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, בעמאן ועם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירושלים.

אובמה רשם לזכותו פריצת דרך משמעותית ביחסים העכורים בין ישראל לטורקיה, לאחר שעם תום ביקורו בישראל, תיווך בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לראש ממשלת טורקיה, רג'יפ טאיפ ארדואן - אשר הכריזו על נירמול היחסים בין המדינות לאחר אירועי משט המרמרה במאי 2010. 

נתניהו ואובמה בהר הרצל, אתמול (לע"מ)

אמש בטרם עזב את ישראל ביקר אובמה בחלקת גדולי האומה בהר הרצל. שם הוא צפה ביחד עם ראש ממשלת ישראל על קבר אחיו, יוני נתניהו ז"ל שנהרג במבצע אנטבה ושאל את ראש הממשלה איך הוא מצליח לבוא ולפקוד את הקבר. נתניהו השיב כי הוא נמנע מלעשות כן ביום הזיכרון בשל סידורי האבטחה הכבדים שמצריך הדבר ומונעים עקב כך ממשפחות שכולות אחרות להגיע להר, אך הוא עושה זאת כמה ימים לפני יום הזיכרון. במסיבת העיתונאים שערכו השניים השבוע הזכיר הנשיא האמריקני את יוני נתניהו בנאומו וריגש את ראש הממשלה.