עם מכנסי חאקי: אובמה ביקר בפטרה

כשהוא מצויד במשקפי שמש אופנתיים, זנח נשיא ארצות הברית ברק אובמה את החליפה, ולבש מכנסי חאקי בעת ביקור בעיר הנבטית פטרה שבירדן. הוא טייל בין ארמונות הקבורה וצפה בשרידי העיר יחד עם פמלייתו. אמש הוא נפגש עם המלך עבדאללה

זנח את החליפה. אובמה (רויטרס)

נראה שהפיוס בין טורקיה לישראל שיזם אובמה, גרם לו למצב-רוח טוב במיוחד: נשיא ארצות הברית שסיים היום את ביקורו בירדן יצא מהחליפה המפורסמת ולבש מכנסי חאקי ומשקפי שמש במהלך סיור שערך בעיר הנבטית פטרה. הוא גם הצטייד בנעלי שטח וג'קט ייחודי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יחד עם פמלייתו ונציגים מירדן הוא סייר בין ארמונות הקבוצה בחול וצפה בשרידי העיר. בשל ביקורו, אתר התיירות נסגר למבקרים ושומרים חמושים אבטחו את הביקור. סופות החול הקשות שהיו באזור בבוקר שיבשו חלק מתוכניותיו של הנשיא שנע ממקום למקום במסוקו.

האתר נסגר למבקרים (רויטרס)

העניסה נזנחה במזוודה (רויטרס)

במקביל, מחלקת המדינה האמריקנית הודיעה היום כי מזכיר המדינה ג'ון קרי ייפגש היום עם יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו-מאזן בעמן, ולאחר מכן ישוב בשנית לישראל וייפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים.

אתמול דן אובמה עם המלך עבדאללה במצב בסוריה ובדרכים לחדש את תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים. במהלך מסיבת עיתונאים משותפת שערך עם עבדאללה, הודיע אתמול אובמה כי הוא יפנה לקונגרס האמריקני בבקשה לאשר תוספת של 200 מיליון דולרים לסיוע לירדן בשל בעיית הפליטים הסורים.