מתכוננים ליום שאחרי אסד: "ה-CIA מעביר מודיעין למורדים בסוריה"

עיתון ה-"וול סטריט ג'ורנל" מפרסם כי ארה"ב מספקת מודיעין למורדים בסוריה, זאת על מנת להחליש את משטר אסד. בארה"ב מתכוננים ליום שלאחר נפילתו, ומוודאים כי אנשי האופוזיציה הבכירים "ראויים". אובמה: "מודאג שסוריה תהפוך למובלעת של קיצונים"

"מודיעין למורדים בסוריה" (רויטרס)

לאחר שאובמה ביקר בארץ והדגיש את חשיבות ייצוב המשבר בסוריה, מפרסם עיתון ה-"וול סטריט ג'ורנל" כי סוכנות הביון האמריקנית, ה-CIA, מעבירה מידע מודיעיני למורדים במדינה זאת כדי לחזק את החילונים ולבלום את כוחות אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, ארגון הביון תומך באופוזיציה גם כהכנה ליום שלאחר נפילת משטר אסד. ארה"ב תומכת באופוזיציה על ידי אימונים בנשק, שימוש בטילים נגד טנקים ובכלי נשק מתקדמים.

העיתון אף ציטט בכירים מהארגון הטוענים כי גורמי מודיעין ישראליים לחצו על גורמי המודיעין של ארה"ב ומדינות אירופה לתמוך בכוחות החילוניים בסוריה, על מנת להחליש את הקבוצות הדתיות הקיצוניות, כמו אל קעידה וארגונים נוספים.

אובמה בירדן, אתמול (רויטרס)

"מודאג שסוריה תהפוך למובלעת של קיצונים"

במקביל, ארגון הביון האמריקני בודק את המועמדים מטעם האופוזיציה, על מנת לוודא שמדובר באנשים "ראויים", שאינם קשורים לצבא אסד, או לגורמים דתיים קיצוניים אחרים. כך למשל, שיגר ה-CIA אנשי מודיעין לטורקיה, כדי שאלה יעזרו למורדים דרך פעילי האופוזיציה שם.

"אני מאוד מודאג מכך שסוריה תהפוך למובלעת של קיצונים, כי הם פורחים באווירה של כאוס", הבהיר אתמול נשיא ארה"ב ברק אובמה במהלך ביקורו בירדן.