חקירה פלילית נגד הנשיא לשעבר סרקוזי בפרשת שחיתות חמורה

הנשיא הצרפתי לשעבר סרקוזי הולך ומסתבך: משטרת צרפת הודיעה על פתיחה בחקירה פלילית נגד סרקוזי בחשד שניצל את פגיעותה של אשת עסקים קשישה וחולה, כדי לקחת ממנה כספים למימון מסע הבחירות שלו. אם יואשם, לא יוכל לחזור להתמודד על הנשיאות בעוד 4 שנים

לא יחזור להיות נשיא? סרקוזי (רויטרס)

ההסתבכות שתמנע קאמבק? רשויות החוק בצרפת פתחו בחקירה נגד הנשיא לשעבר ניקולא סרקוזי בנוגע לפרשת שחיתות חמורה בה לכאורה היה מעורב, ושעשויה למנוע ממנו חזרה למשרת נשיא הרפובליקה בעוד 4 שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סרקוזי חשוד בכך שניצל לכאורה את פגיעותה של ליליאן בטנקורט, אחת הנשים העשירות בצרפת לטובת קבלת תרומות למסע הבחירות שלו בשנת 2007.

על פי החשד, סרקוזי ניצל לרעה את בטנקורט בת ה-90, אחת מבעלות השליטה בחברת הענק "לוריאל" הסובלת ממחלת האלצהיימר, לצורך גיוס כספים למסע הבחירות הארוך והיקר שניהל לפני כ-6 שנים.

החוק בצרפת קובע כי השלב בו נפתחת חקירה רשמית הוא השלב הסופי לפני שהחשוד מואשם בפשע המיוחס לו. לפיכך, יש לסרקוזי סיבות רבות לחשוש מהערכה המשפטית המתנהלת נגדו.

הפרשה עלולה למנוע מסרקוזי לחזור ולכהן כנשיא

סרקוזי, שכיהן כנשיא צרפת בין השנים 2007 ל-2012 והודח מכסאו לאחר שהובס על ידי פרנסואה הולנד לפני כשנה, עלול להיות מואשם במרמה והפרת אמונים במסגרת הפרשה - מה שעלול למנוע ממנו חזרה לכהונה נוספת בתפקיד במירוץ לנשיאות ב-2017.

רק לפני כשבועיים רמז הנשיא לשעבר על קאמבק פוליטי שהוא מעוניין לבצע, ואילו כעת, בעקבות החקירה, נראה שהחלום לשוב למשרת האיש החזק ביותר בצרפת הולכת ומתרחקת ממנו.

לאחר הפרסום לפיו נפתחה נגדו חקירה פלילית, מיהר סרקוזי להכחיש את כל החשדות נגדו. "ההחלטה לפתוח בחקירה נגדו היא לא צודקת ולא במקומה", אמר עורך דינו של סקרוזי, ת'יירי הרצוג. במידה ויואשם הנשיא לשעבר בפרשה, העונש המקסימלי הצפוי לו הוא 3 שנות מאסר וקנס כספי גבוה.