התגובות בעולם: "נאום אמיץ, התרגשתי בעיקר ממחיאות הכפיים בנושא הפלסטיני"

גם בעולם צפו בדריכות בנאום אובמה בי-ם. היועץ לשעבר לענייני המזרח התיכון לממשל מרטין אינדיק אמר כי "זהו נאום אמיץ, אובמה שוב מדבר מעל ראשם של מנהיגים". ברשות התרגשו: "שמעתי שהתשואות הרמות ביותר הושמעו על ידי הקהל דווקא בסוגיות הקשורות לזכותם של הפלסטינים", אמרה חנאן עשראווי

תגובות ראשונות בעולם לנאום אובמה בבנייני האומה - ברשות הפלסטינית ששמעה את הנשיא האמריקני שעתיים מוקדם יותר אומרים היום שבשני הנאומים הנשיא אובמה הדגיש את זכותם של הפלסטינים למדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחמד טיבי אמר לא הופתעתי מהחלק הראשון שבו הוא הביע תמיכה בישראל , כדי להמשיך ולקשר עם החלק השני של הנאום שפנה לישראלים ואמר שהוא רוצה להיות איתכם. ודיבר בפרטי פרטים על החיים הפלסטינים תחת כיבוש, הוא המנהיג הראשון שגילה אמפתיה כלפי סיום הכיבוש. מה שריגש אותי זו מחיאות הכפיים של הסטודנטים שהוא אמר מדינה פלסטינית וסיום הכיבוש".

מדבר מעל ראשי המנהיגים

קהל אוהד (חדשות 2)
חנאן אשראווי אמרה לרשת CNN "שמעתי שהתשואות הרמות ביותר הושמעו על ידי הקהל דווקא בסוגיות הקשורות לזכותם של הפלסטינים, זה רק מראה עד כמה הממשל הישראלי מנותק מרצון העם"

גם בארצות הברית, כמו בישראל אהבו לשמוע את הנאום של נשיא ארצות הברית , בתקשורת האמריקנית מכנים את הנאום "אמיץ" ומדגישים ששוב הנשיא האמריקני מצליח להפעיל את הקסם שלו על הקהל כדי שיפעיל לחץ על הממשל "זהו נאום אמיץ שבו כהרגלו , אובמה מדבר לציבור מעל ראשם של המנהיגים". בתקשורת האירופית מדגישים את קריאתו של אובמה למדינה פלסטינית מול קהל מאזינים ישראלי. רשת CBS בחרה להדגיש את המשפט "רק השלום יביא בטחון מלא".

אובמה בישראל - סיקור מלא:

צפו: אובמה בבנייני האומה - הנאום המלא

אובמה אמר בעברית: "אתם לא לבד"

הפריע לאובמה: לשחרר את פלסטין"

לכבוד אובמה: טיפסו על גשר המיתרים

צפו: האנשים שמאחורי הביקור הנשיאותי

כך הכתבים הזרים מסקרים את אובמה

אובמה ונתניהו החליפו מתנות

יום ה': אילו כבישים ייסגרו היום לתנועה?

צפו: לוח הזמנים המלא ליום השני בישראל

בזמן ביקור אובמה: רקטות שוגרו לעבר הדרום