כך מדווחים בעולם על ביקור אובמה בצל הירי לדרום

הרשתות הבינלאומיות מדווחות על ביקורו של הנשיא האמריקני בשטחי הרשות היום, כשבמרכז הסיקור - השיגורים מרצועת עזה לעבר ישראל. "אובמה נועד עם אבו מאזן על רקע ירי טילים" - הדגישו בפוקס. כתבת ברשת טלוויזיה ברוסיה הסבירה בדיווח מרמאללה: "זהו מסר של זעם פלסטיני"

הביקור של הנשיא אובמה ומסיבת העיתונאים מסוקרת על ידי הכתבים המובילים בעולם, שמלווים את מנהיג האמריקני במסעו במזרח התיכון. דבריו של אובמה אמש - בהם הדגיש שארה"ב שומרת על גבה של ישראל, מובלטים מצד אחד - למרות ש"אין הרבה אור שמש בין העמדות שלנו", כפי שאמר אובמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקשורת האמריקנית בחלקה מדגישה את השוני בראיית לוח הזמנים של הגרעין האירני, אבל הפוקוס הבוקר הוא על ירי הטילים מרצועת עזה, שעות לפני שהנשיא האמריקני נועד עם אבו מאזן ברמאללה.

הדיווחים בכלי התקשורת בעולם סותרים: האם זו "זעקת הכאב הפלסטיני" או שמא זה הסבר ציני על חוסר היכולת לשלוט באורח הרוח הפלסטיני?  

מייק האנה מרשת אל ג'זירה דיווח על רקע חומות ירושלים שיש "התקרבות" בין העמדות של שני המנהיגים" רשת פוקס מדגישה שזהו הביקור הראשון של אובמה בישראל כנשיא ומחמיאה אחרי מסיבת העיתונאים: "אובמה מפגין מנהיגות". האנה צופה שבימים הקרובים ההבדלים בין שני המנהיגים - יצוצו.

פאולה סלייר, כתבת רשת "רוסיה היום", מלווה את הביקור מרמאללה, משם אובמה מתואר כמתווך שמגיע ליישר את ההדורים בין ישראל לפלסטינים. הדיווח נפתח בדיווח על הירי בשדרות. "זהו מסר מהפלסטינים שמביעים זעם על העדפת האינטרסים של הישראלים על זה של הפלסטינים", היא מוסיפה.

גם אתרי אינטרנט אמריקנים בולטים, דוגמת יאהו ניוז ו-"ארה"ב היום", מתמקדים באש שחודשה הבוקר. הניו יורק פוסט כתב שאובמה נפגש עם המנהיג הפלסטיני למרות ירי הטילים גם רשת ABC מקשרת בין השיח עם אבו מאזן לנשיא אובמה על רקע הטילים על שדרות.

אבל גם על ההלצות מהביקור יש סיקור נרחב. בוושינגטון פוסט מתלוצצים על אמירת "הקווים האדומים" של אובמה לנתניהו, כמו גם על כך העובדה שהרכב הנשיאותי, שאמור לנוע בכל מקרה ובעוצמה, ולכן קיבל את הכינוי "החיה", נבלם בירושלים.