קוריאה הצפונית מאיימת על בסיסים אמריקניים באוקיינוס השקט

משטרו של קים ז'ונג און ממשיך לאיים על השלום במזרח אסיה: הצבא הצפון קוריאני פרסם הודעה מאיימת לפיה "על ארה"ב לזכור שהבסיסים באוקינאווה ובגואם נמצאים בטווח הטילים שלנו". במקביל, המדינה הקומוניסטית המסוגרת ממשיכה לאיים גם על יפן וקוריאה הדרומית

מאיימים. מנהיגי קוריאה הצפונית, ארכיון (רויטרס)

חודש לאחר הניסוי הגרעיני בקוריאה הצפונית, שוב עולה המתיחות בחצי האי: הצפון מאיים לתקוף את כוחות הצי האמריקני ביפן, ובמקביל עורך תרגיל התגוננות אווירי לאורך הגבול המתוח עם הדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות הרשמית של קוריאה הצפונית מאיימת על בסיסי הצבא האמריקני באוקינאווה ובגואם, שני בסיסים אמריקניים באוקיינוס השקט שם מחזיקה ארה"ב כוחות צבא גדולים מאז שנכבשו מיפן במלחמת העולם השנייה.

"אנו ממליצים לארה"ב לא לשכוח שהטילים שלנו מכסים את הבסיסים שלהם באוקינאווה ובגואם, וגם את כל איי יפן כולל התחנות הגרעיניות שלהם", נאמר על ידי דובר הפיקוד העליון של הצבא הצפון קוריאני.

איומי הצפון מגיעים לאחר שדווח כי ארה"ב הטיסה מפציצים מדגם בי-52 מעל חצי האי הקוריאני - מטוסים שהבסיס שלהם נמצא בגואם. הטיסות נערכו כחלק מאימון משותף עם צבא קוריאה הדרומית, אימון שמרתיח את הצפון. צבא ארה"ב מחזיק למעלה מ-30 אלף חיילים בקוריאה הדרומית, בעיקר לאורך הגבול המבוצר עם הצפון.