סיכום עולמי: שבוע האופנה ביפן יוצא לדרך

הר הגעש אתנה שוב שולח זרנוקי לבה לשמי סיציליה, בדרום תאילנד - ארגונים קיצוניים מאשימים את בתי הספר בשטיפת מוח ולכן רוצחים את המורים מול עיני התלמידים, באירלנד חגגו אמש את היופ הכי ירוק בעולם - יומו של פטריק, בשוויץ - אליפות העולם בסנואובורד וביפן - שבוע האופנה נפתח עם יצירות ודוגמניות מכל העולם

איטליה: הר הגעש הפעיל האחרון באירופה "אתנה" שלח אמש זרנוקי לבה לגובה של כמעט שלושה קילומטרים לשמי סיציליה. ההתפרצות אתמול היא חלק מסדרה של התפרצויות בשבועות האחרונים. למרות עוצמת ההתפרצות והקרבה ליישובים סביב ההר, על פי התקשורת האיטלקית, איש לא נמצא בסכנה מהלבה הרותחת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תאילנד: יותר מ-150 מורים נרצחו על ידי מוסלמים קיצוניים בדרום תאילנד מאז ינואר 2004, רבים מהמורים האלה נרצחו בשטח בית הספר - מול עיניהם של התלמידים שמתמודדים, ויתמודדו עוד שנים עם פגיעות נפשיות. הארגונים המוסלמים מאמינים שהממשל משתמש בבתי הספר כדי לחנך מחדש את הילדים המוסלמים.

מסביב לעולם: העולם כולו חגג אמש את החג שיובא מאירלנד - "יום פטריק הקדוש", היום הכי ירוק בשנה. ברחבי העולם אתרים כמו הפירמידות, שער ברנדנבורג ומגדל אייפל נצבעו ירוק, בערים רבות נערכו צעדות המוניות, אבל המרכז הוא דבלין אירלנד. פטריק קיבל את התואר קדוש כי הביא את הנצרות לאי, שם נערך המצעד שהוא מרכז האירועים - שם זרמו הלילה הבירות כמים.

שווייץ: סוף החורף מביא איתו את מקצי הגמר בתחרויות ספורט החורף. ספורטאים מכל רחבי העולם הגיעו לאליפות העולם בסקי וסנואו-בורד. השנה, האלופים הם טי ווקר, נער בשנות העשרה מארצות הברית וג'ני קורפ מפינלנד שהדהימו את השופטים במסלול "הפרי סטייל" שבלייסין.

יפן: שבוע האופנה ביפן יצא לדרך אמש בו יוצגו הבגדים שלפי דעת המעצבים - נלבש בחורף 2014. טוקיו מושכת אליה לכבוד התצוגות יוצרים ממגוון רחב מאוד של תרבויות - מבלגיה עד מונגוליה, מיפן ועד הולנד.