ירוק בעיניים: בעולם חגגו את יום פטריק הקדוש במחווה מיוחדת

יום פטירתו של קדוש אירי הפך לאחד החגים השמחים והצבעוניים של העולם הנוצרי – אתמול חגגו ברחבי העולם את יום פטריק הקדוש. אתרים רבים בעולם – מהפירמידות במצרים ועד לבית האופרה בסידני – הפכו לירוקים לרגל החג

מיליוני נוצרים מסביב לעולם ציינו אתמול את זכרו של פטריק, הנחשב לקדוש המגן של אירלנד. לרגל המאורע, האתרים המפורסמים ביותר על הגלובוס, נצבעו בירוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפירמידות העתיקות במצרים, פסלו המפורסם של ישו בריו דה ז'נרו שבברזיל, המגדל הנוטה של פיזה באיטליה, ועוד שורה ארוכה של אתרי תיירות מפורסמים ממוסקבה עד לונדון, ומקופנהגן ועד סידני - כולם לבשו ירוק.

למרות שפטריק הוא בכלל קדוש אירי, יום חגו מצוין בכל רחבי העולם, ובעיקר בארצות הברית. גם השנה, כמו בכל שנה, התקיימה לאורך השדרה החמישית בניו יורק אחת התהלוכות הגדולות בעולם, בנוכחות מאות אלפי משתתפים.

אצטדיון האליאנס ארינה במינכן לובש חג (AP)

אך גם באירלנד לא שוכחים לחגוג - בשנים האחרונות הפך יום פטריק הקדוש לפסטיבל של כמה ימים בבירה דבלין. כמעט עשרת אלפים תיירים צפויים להשתתף בתהלוכה המרכזית שתתקיים שם.

גם בניין הפרלמנט הרומני במחווה לאירלנד (רויטרס)

17 במרץ הוא יום פטירתו של פטריק הקדוש, שעל פי האמונה הנוצרית גירש את כל הנחשים מאירלנד. פטריק היה מאנשי הדת הראשונים שתמכו בביטולה של העבדות וייסד מנזרים רבים שהפכו את מדינתו לאחת ממובילות הנצרות.