"התפללו למעני" ביקש פרנציסקוס במיסת יום הראשון הראשונה שלו

האפיפיור הנבחר עורך הבוקר את הטקס הראשון שלו בוותיקן, שבמהלכו נשא נאום מיוחד וביקש מהמוני המאמינים "התפללו למעני". האפיפיור הסביר את בחירתו בשם פרנציסקוס, קדוש נוצרי שידוע בהתגייסותו למען העניים: "זו מטרת הכנסייה היום - לפעול למען העניים"

האפיפיור נואם במיסת יום ראשון הראשונה של (חדשות 2)

האפיפיור פרנציסקוס ערך הבוקר את טקס המיסה הראשון שלו מאז נבחר. במהלך הטקס בוותיקן הוא נשא נאום מיוחד וביקש את ברכתם של המוני המאמינים "התפללו למעני" הוא ביקש מחלון מעונו מעל כיכר פטרוס הקדוש. פרנצסקוס הגיע למעונו, לא כמו האפיפיורים האחרונים ברכב מיוחד, אלא ברגל, שהוא לוחץ את ידם של המאמינים. אמש הוא הציג את הדרך שלו לאפיפיורות וסיפק הצצה למה שנעשה בתוך מועצת הקונקלווה. האפיפיור הסביר את בחירתו להיקרא על שמו של פרנציסקוס מאסיסי, קדוש נוצרי שידוע בהתגייסותו למען העניים. לדבריו של פרנציסקוס, זו בדיוק מטרתה של הכנסיה היום - "לפעול למען העניים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרנציסקוס מאסיסי ויתר במאה ה-13 על חיי עושר ומותרות ובחר לחיות בעוני ובפשטות, לצאת לטבע ולהטיף למען השלום והשמחה. "מיד כשחשבתי על העניים, חשבתי על פרנצסקוס מאסיסי", אמר האפיפיור הנבחר. "בזמן שהם ספרו את הקולות , אני חשבתי על המלחמות. זה השם שעלה בלבי".

מקבל את ברכת ההמונים (חדשות 2)

נושא הצניעות מלווה את האפיפיור הנוכחי לאורך דרכו. גם כשהיה הבישוף של בואנוס איירס והיה זכאי ללשכה מהודרת, רכב שרד וצוות של טבחים, הוא העדיף דירה פשוטה, נסיעות באוטובוס ומזון שבישל לעצמו.

השבוע, שמתחיל במיסה החגיגית בוותיקן, יגיע לשיאו במיסת ההכתרה ביום שלישי הקרוב. בערב שלפני המיסה, האפיפיור ייפגש עם הנשיאה הארגנטינית קריסטינה פרננדז וישוב לבקר את האפיפיור הקודם שפרש, בנדיקטוס ה-16, בטירת גנדולפו. למיסת ההכתרה יגיעו מנהיגים מכל רחבי העולם, מדינים ודתיים ובהם הרב הראשי של רומא, סגן נשיא ארצות הברית ביידן וקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל.