בלגיה: "2 מחבלים חוסלו במבצע"

פשיטה על תא טרור במזרח המדינה הביאה למותם של לפחות שני טרוריסטים שייתכן שמשוייכים לדאע"ש. חשוד אחד נעצר. עדי ראייה סיפרו על פיצוצים וירי. ברכבת התחתית של בריסל: מצוד אחר אדם שצעק "אללה אכבר" ונמלט

אנשי היחידה ללוחמה בטרור בבלגיה פשטו הערב (חמישי) על מבנה ששימש על פי החשד כמרכז לפעילות טרור במזרח המדינה. לפחות שני פעילי טרור, שככל הנראה משויכים לדאע"ש, נהרגו במהלך הפשיטה בעיר ורבייר - לא רחוק מהגבול עם גרמניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסיבת עיתונאים מיוחדת הודיע התובע הפדרלי במדינה כי תא הטרור שנתפס עמד להוציא לפועל "מתקפות טרור בקנה מידה עצום". מלבד שני פעילי הטרור שנהרגו, עצרו אנשי הכוחות המיוחדים אדם שלישי. ממידע ראשוני עולה כי אין קשר ישיר בין אנשי תא הטרור לבין הפיגועים בפריז.

"החשודים פתחו לעבר כוחות הביטחון באש אוטומטית וירו במשך דקות ארוכות עד שנוטרלו", מסר התובע. גם עדי ראייה לתקרית דיווחו כי במשך זמן רב נשמעו צרורות ירי ופיצוצים עזים. הפשיטה בוורבייר היא אחת מסדרת פשיטות שמבצעים אנשי היחידה ללוחמה בטרור במקומות שונים במדינה, בהם גם בבריסל ובאנדרלכט.

פשיטה על תא טרור במזרח בלגיה

מוקדם יותר היום דיווחו כלי תקשורת בצרפת כי מקור כלי הנשק ששימשו את שלושת המחבלים בשתי תקריות הטרור בפריז הוא בלגיה. בתוך כך דווח אמש בצרפת על חשד לפיגוע דריסה סמוך לארמון האליזה בפריז. מהדיווח עולה כי מכונית דהרה בניגוד לכיוון התנועה סמוך למשכנו של הנשיא הולנד ופגעה בשוטרת. משטרת פריז עצרה שני בני אדם בחשד למעורבות בתקרית ונבדק כעת האם יש קשר בינה לבין גל הטרור שפקד את העיר.

צילום ממצלמת האבטחה (Daily Mail)

אתמול פורסמו לראשונה תמונות שצולמו במצלמות האבטחה של ה"היפר כשר" בזמן מתקפת הטרור בפריז. בתמונות נראה החוטף אמדי קוליבאלי לצד העובדים בזמן שחלק מהקונים מצטופפים בפינה בחשש לחייהם.

זירת הפיגוע במוזיאון היהודי בבריסל (AP)

במאי 2014 ביצע מחבל פיגוע ירי במוזיאון היהודי בבריסל, בירת בלגיה. בפיגוע נרצחו זוג אזרחים ישראלים - עמנואל ומרים ריווה ז"ל - וכך שני עובדים במקום. בסוף החודש נעצר במרסיי חשוד בביצוע הפיגוע ובסוף חודש יולי הוא הוסגר לבלגיה.