קרדינל קתולי: "פדופיליה זו מחלה ולא פשע"

בכיר בכנסייה, שהשתתף השבוע בבחירת האפיפיור פרנציסקוס, דיבר על אחת התופעות החמורות שעמם הוא ייאלץ להתמודד עם כניסתו לתפקיד והגן על כמרים פדופילים שהיו קורבן בעצמם בתור ילדים. "הם אינם אחראית פלילית למעשיהם כמו מי שבוחר לעשות מעשים כאלה", הסביר

הקרדינל נאפייר עם האפיפיור הנבחר השבוע (רויטרס)

אחד הנושאים הבוערים עמם יאלץ האפיפיור החדש פרנציסקוס להתמודד כבר עם תחילת כהונתו הוא תופעת ההתעללות המינית בילדים על ידי כמרים. אבל, מבחינת הכומר ווילפרד נאפייר, שלקח חלק בבחירת האפיפיור השבוע, מדובר במחלה ולא בפשע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נאפייר, הארכיבישוף של דרבן שבדרום אפריקה, התראיין לרשת ה-BBC הבריטית והגן על פדופילים שסבלו בעצמם מהתעללות בילדות: "הם אינם אחראית פלילית למעשיהם כמו מי שבוחר לעשות מעשים כאלה". הארכיבישוף הדרום אפריקני, שהיה בין 115 הקרדינלים שבחרו באפיפיור החדש פרנציסקוס, הגדיר פדופיליה כ"הפרעה פסיכולוגית".

לדבריו, "מה אתה עושה עם הפרעות? אתה חייב לנסות לתקן אותן. אם אני כבן אדם נורמלי מחליט לעבור על החוק, ביודעי שאני עובר על החוק, אז מגיע לי להיענש. מהניסיון שלי, פדופיליה היא מחלה ולא אקט קרימינלי".

נאפייר הזכיר בדבריו שני כמרים שהכיר, שעברו התעללות כילדים והפכו לפדופילים. "אל תגיד לי שהאנשים האלה אחראים פלילית כמו מישהו שבוחר מרצונו החופשי לעשות מעשה כזה. אני לא חושב שאתה יכול לטעון שהם ראויים לעונש כשהם בעצמם היו קורבן".