ארה"ב תציב טילים באלסקה

שר ההגנה האמריקני הודיע הלילה כי ארה"ב תציב מערך חדש של טילי הגנה במדינת אלסקה. המהלך מגיע בעקבות סדרת האיומים המתגברים מכיוון המדינה הקומוניסטית בדבר השימוש בפצצת אטום

צ'אק הייגל: "מערך הגנה חדש נגד האיומים" (RTR)

שר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל הודיע הלילה כי ארה"ב מתכננת להציב 14 סוללות טילי הגנה במדינת אלסקה. החלטה זאת מגיעה בעקבות איומיה של קוריאה הצפונית בדבר השימוש בטילים גרעיניים ועקב החלטתה של צפון קוריאה לבטל את הסכם אי התקיפה עם שכנתה בדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסיבת העיתונאים שכינס הלילה שר ההגנה האמריקני החדש של ארה"ב, סיפר הייגל כי מדינתו גיבשה תוכנית לפיה יוצבו סוללות הטילים ההגנתיים בתוך 4 שנים מהיום. התוכנית תאפשר לארה"ב הגנה מפני טילים בליסטיים בין יבשתיים הנמצאים בארסנל הנשק של צפון קוריאה. בנוסף הודיע הייגל כי ארה"ב תציב מערך מכ"ם לאיתור טילים באזור יפן.

"ארה"ב תנקוט בצעדים הנחוצים כדי לעמוד באתגרים שהוצבו בפניה מכיוון אירן וצפון קוריאה", כך סיפר הלילה הייגל. את הסיבה למהלך הטיל הייגל על סדרת האיומים המגיעים מכיוון המדינה הקומוניסטית בשבועות האחרונים. "הסיבה שאנחנו עושים מה שאנחנו עושים היא כי צפון קוריאה הציגה לאחרונה התקדמות ביכולות שלה, כמו גם העובדה שהיא ביצעה סדרה של פרובוקציות חסרות אחריות", אמר הייגל במסיבת העיתונאים.