צרפת תעניק אזרחות למוסלמי שסייע להציל יהודים בפריז

כשבוע לאחר שסייע להחביא בני ערובה בתוך מקרר במהלך מתקפת הטרור על המרכול היהודי בפריז, בצרפת הוחלט להעניק ללסאנה באת'ילי אזרחות. באת'ילי, מוסלמי אזרח מאלי, יקבל את האזרחות המיוחלת בטקס מיוחד בהשתתפות שר הפנים הצרפתי

יקבל אזרחות צרפתית (Le Perisien)

מכירים תודה: צרפת תעניק אזרחות ללסאנה באת'ילי - האזרח המוסלמי ממאלי שסייע להחביא את בני הערובה היהודים במהלך מתקפת הטרור במרכול היהודי בפריז ולהציל את חייהם - כך דיווחה סוכנות הידיעות הצרפתית AFP.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באת'ילי, בן 24, הגיע לצרפת ב-2006 ועבד ב"היפר כשר" בסוף השבוע האחרון בזמן שלמקום נכנס המחבל אמדי קולביאלי כשהוא חמוש בנשק אוטומטי. באת'ילי החביא לפחות שישה בני אדם בחדר הקירור והפך לאחר הפיגוע לגיבור בצרפת ובעולם כולו. בתחילת השבוע שיבח אותו גם ראש הממשלה נתניהו, שביקש להודות ל"אזרח מאלי, המוסלמי שסייע בהצלת משפחה יהודית".

20 בני ערובה הוחזקו במרכול היהודי במהלך מתקפת הטרור. על פי הדיווחים, באת'ילי הצליח להסתיר כמה מהם מבלי שהמחבל יידע כי הם נמצאים במקום, ואף ניסה לשכנע בני ערובה נוספים להימלט עמו מהבניין.

שחרור בני הערובה בפריז

בעיצומה של הדרמה במרכול הצליח באת'ילי להימלט מהמקום דרך כניסה אחורית. תחילה זוהה על ידי המשטרה כחמוש ונאזק, אך בהמשך העביר למשטרה מידע פנימי על מבנה המרכול ומצב בני הערובה - מה שסייע לפעולת ההסתערות על המקום.

ההחלטה להעניק לו אזרחות התקבלה לאחר שיותר מ-200 אלף צרפתים חתמו על עצומה הקוראת לתת לו אות כבוד. משרד הפנים הצרפתי לא נותר אדיש לדעת הקהל והחליט להאיץ את תהליך הענקת האזרחות. בשבוע הבא צפוי באת'ילי לקבל את האזרחות בטקס מיוחד בהשתתפות שר הפנים של צרפת.