41 ישראלים נלכדו בשלג ללא מזון בין אוסטריה להונגריה: "הם רעבים"

כ-41 תיירים ישראלים תקועים כבר 15 שעות באוטובוס על כביש מהיר בין הונגריה לאוסטריה, בשל סופת שלגים. בין התיירים: נשים בהריון וילדים. "הם רעבים, זה ייקח עוד כמה שעות", אמרו במשרד החוץ. 3 התעלפו וטופלו

אוטובוס עם כ-41 תיירים ישראלים ובהם ילדים ונשים בהריון תקועים זה 15 שעות בסופת שלגים בכביש המהיר m-1 בין אוסטריה להונגריה. שלושה מהם התעלפו וטופלו במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היחידה הבינלאומית של זק"א מפעילה את גורמי חילוץ באירופה כדי לנסות לחלצם או לחלופין מנסה להביא להם מזון ושתייה חמה. ממשרד החוץ נמסר כי אמבולנסים שניסו להגיע למקום לא הצליחו והעריכו ייתכן שייקחו עוד מספר שעות עד שהם יחולצו.

"זה בהחלט המון זמן כבר. יש שם מפלסות שלג ואנו מקווים להגיע אליהם בשעות הקרובות אבל לא יודעים כמה זמן זה ייקח", אמר לחדשות 2 באינטרנט דובר משרד החוץ. "אנו יודעים שהמנוע של האוטובוס עדיין עובד אז יש שם חימום אבל חסר להם מים ואוכל והם רעבים". במשרד החוץ עדיין לא יודעים פרטים אודות מצבם של הישראלים.

"כוחות הונגריים חברו לאוטובוס הנצור וזיהו שלושה בני אדם שהתעלפו, הם מספקים לכולם שיתוף רפואי ", סיפר לחדשות 2 באינטרנט מתי גולדשטיין, ראש אגף מגן בזק"א. "אנו נמצאים בקשר עם חדר המצב של משרד החוץ". לדבריו, סמוך למקום נתקעו גם שמונה משגיחי כשרות ישראלים, אליהם יגיעו צוותי החילוץ בהקדם.