מראדונה על הבחירה באפיפיור הארגנטיני: "זו אותה יד האלוהים"

"אני באמת שמח מאוד, ובטוח שההתלהבות שלי משותפת לכל העם הארגנטיני", כתב מראדונה בברכה לאפיפיור. "כולם בארגנטינה זוכרים את 'יד האלוהים', זו אותה היד שהביאה את בחירת האפיפיור לארגנטינה"

מרדונה ופרנצ'סקוס (רויטרס)

דייגו ארמנדו מראדונה, אגדת הכדורגל שהביא במו ידיו את גביע העולם בכדורגל לארגנטינה ב-1986, לאחר שהבקיע שער לא חוקי נגד נבחרת אנגליה ואמר שזו הייתה "יד האלוהים", בירך את האפיפיור הארגנטיני החדש פרנציסקוס. "אותה יד האלוהים שהביאה את גביע העולם בכדורגל לארגנטינה היא היד שבחרה בפרנציסקוס הארגנטיני לתפקיד האפיפיור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מראדונה בן ה-52 אמר את הדברים במהלך ביקור בדובאי, והתוודה שהוא מאמין קתולי אדוק. הכוכב לשעבר סיפר כי הוא שמח מאוד על הבחירה בבן ארצו לתפקיד הרם - מנהיג הכנסייה הקתולית.

"אני באמת שמח מאוד, ואני בטוח שההתלהבות שלי משותפת לכל העם הארגנטיני", הוא כתב במכתב ברכה לאפיפיור. "כולם בארגנטינה זוכרים את יד האלוהים, זו אותה היד שהביאה את הבחירה באפיפיור לארגנטינה".

בבריטניה עדיין זועמים

ב-1986 הבקיע מרדונה שני שערים נגד אנגליה החזקה. באחד מהם, הוא חלף על פני כל ההגנה האנגלית בכדרור מפליא, גם בגול השני הוא כידרר, אבל בידו מעל פיטר שילטון השוער הענק. השופט לא ראה, וכשנשאל מראדונה על השער מאוחר יותר, הוא אמר שהבקיע "קצת בעזרת הראש וקצת עם ידו של אלוהים".

בבריטניה עדיין זועמים על התרמית שמנעה מהם העפלה לחצי גמר הגביע העולמי באותם ימים. עיתון הסאן פרסם את אחת הכותרות המזוהות ביותר בעולם - תמונה של השער של מראדונה עם היד, ותחתיה הכיתוב "יד האלוהים".