דיווח: "אירן ביצעה ניסוי של טילים בליסטיים"

כלי תקשורת באירן מדווחים על תמרון נרחב במהלכו נוסו טילים חדשים. "הטילים שפותחו במדינה נועדו לשפר את המוכנות ואת יכולות ההגנה של הכוחות האיראנים", צוטט מפקד משמרות המהפכה אחמד רזה, שמלווה את התרגיל מקרוב

ניסוי טילים באירן (AP)

האתר האירני בשפה הערבית אל עלאם מדווח הבוקר שצבא הרפובליקה האיסלאמית החל בניסוי טילים בליסטיים, שנערך תחת עינו הפתוחה של מפקד משמרות המהפכה הגנרל אחמד רזה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הניסוי נערך, על פי הדיווח, במרכז המדינה ובמהלכו ניסו האירנים טילים חדשים ודימו לחימה שנערכת על פני שטח גדול במיוחד. במקביל לניסוי הטילים, נערך תרגיל נרחב של כוחות קרקע. האתר מדווח שהטילים החדשים הם משלושה סוגים, שנכנסים כעת לארסנל של הצבא האירני.

רשת הטלוויזיה האירנית פרס טי וי מצטטת את הגנרל אחמד רזה, שאמר כי הטילים החדשים שפותחו במדינה נועדו לשפר את המוכנות ואת יכולות ההגנה של הכוחות האירנים, והניסוי נועד לתרגל את יכולת השיגור. על פי דיווחים בשבוע האחרון, קוריאה הצפונית משתתפת בפיתוח הטילים האירנים.

פרס: אירן היא המכשול העיקרי לשלום בעולם

סוגיית האיום האירני תעמוד בראש סדר היום במהלך ביקורו של הנשיא אובמה בישראל בשבוע הבא. אתמול, נאם נשיא המדינה שמעון פרס מול הפרלמנט של האיחוד האירופי בשטרסבורג ואמר: "אירן היא המכשול העיקרי לשלום בעולם. היא מאיימת על עצמאות מדינות ערב ועל עצם קיומה של ישראל".

הנשיא קרא לאירופים לעשות הכל כדי למנוע מהמשטר האיראני התחמשות בנשק גרעיני ולשים סוף לפגיעה בזכויות האדם. במהלך הפגישות שערך עם מנהיגים באירופה, הנשיא קרא פעמים רבות להגביל את התעשייה הצבאית האירנית ופיתוח הטילים במדינה.