מי אתה, האפיפיור פרנציסקוס?

הוא הואשם בשיתוף פעולה עם החונטה הצבאית ששלטה בארגנטינה בשנות ה-70, כיהן כראש הכנסייה הקתולית, למד פילוסופיה בגרמניה ולא נעזר בנהג או בטבחים ונוסע באוטובוס. הכירו את מנהיג העולם הנוצרי החדש - הישועי הראשון, הדרוםפ אמריקני הראשון והראשון שלא הגיע מאירופה במילניום האחרון

האפיפיור ה-266, שבחר להיקרא "פרנציסקוס", הוא חורחה מריו ברגוליו בן ה-76. הוא נולד בבואנוס איירס והוא אחד מחמשת ילדים לעובד רכבת ממוצא איטלקי ורעייתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ברגוליו, חבר בקהילה "הישועית", הראשון מהקהילה הוותיקה שממנוה לתפקיד הרם ובעל תואר בפילוסופיה, הוא האפיפיור הראשון המיליניום האחרון שלא הגיע מאירופה. בעברו הואשם ברגוליו על ידי פעיל זכויות אדם ארגנטינאי בכך ששיתף פעולה עם החונטה הצבאית ששלטה בארגנטינה בשנות ה-70.

פתרון לכנסיה מקצה העולם

פרנסיסקוס ה-1 (רויטרס)
פרנציסקוס מתנגד בתוקף לנישואים חד-מיניים. הוא כיהן כראש הכנסייה הקתולית בארגנטינה עד 1986. לאחר מכן למד בגרמניה וחזר למולדתו כדי לעמוד בראש קהילת העיר קורדובה. הוא ידוע כאדם צנוע מאוד שאינו נעזר בנהג או בטבחים, מבשל לעצמו את מזונו ונוהג להתבודד.

פרנצסקוס מקורב מאוד לקהילה היהודית, הוא היה מהראשונים להביע תנחומיו אחרי הפיגועים בבית הקהילה היהודית בבואנוס איירס. בחג החנוכה האחרון ראינו אותו מגיע לבית הקהילה להדליק נר ולהתפלל עם ראשי הקהילה. האפיפיור הנבחר נחשב ליקירם של הענייים, שהתגייס לא אחת לסיוע ושיוויון חברתי ולרפורמות מרחיקות לכת לכנסיה בארגנטינה   

פרנציסקוס בערב ההכתרה (רויטרס)
עם בחירתו למנהיג העולם הנוצרי, אמר האפיפיור החדש: "אחיי הקרדינלים הביאו אפיפיור מקצה העולם, אני מודה לכם על התמיכה". הוא הודה גם לקודמו בתפקיד, בנדיקטוס ה-16 ופנה למאמינים וביקש מהם "להתפלל יחדיו ולעבוד בכנסיית האהבה והאמון ועל האחווה העצומה ברחבי העולם".