אכזבה בוותיקן: הארובה המפורסמת הוציאה עשן שחור

עשן סמיך ושחור עלה לשמי הוותיקן מהערובה על גג הקפלה הסיסטינית, עשן שסימן להמונים שהסתיימה ההצבעה הראשונה של 115 הקרדינלים בקונקלווה,כצפוי, בלי הכרעה. אלפים מתרכזים בכיכר פטרוס הקדוש, תחת הגשם, כדי לראות וללוות מקרוב את ההליך לבחירת מנהיג העולם הנוצרי שיסתיים כנראה רק בעוד מספר ימים

העולם הנוצרי עצר את נשימתו, אך סמוך לשעה 20:30 הערב הציפייה התחלפה באכזבה - כשמהארובה המפורסמת בוותיקן יצא ענן שחור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המשמעות של התמונות האלה היא ש-115 הקרדינלים לא הצליחו להגיע להסכמה על אפיפיור חדש, אך לא צריך לדאוג - מחר יהיו עוד ארבע הצבעות, וההערכה היא שעד סוף השבוע יצא אותו עשן לבן מפורסם - ואיתו מחליף לבנדיקטוס ה-16.

הקרדינלים מהכנסייה הקתולית התפללו היום בבזיליקת פטרוס הקדוש לאלוהות כדי לקבל השראה לקראת בחירת האפיפיור הבא, לקראת הכניסה לקפלה הסיסטינית. אלו הן בחירות שנערכות בתקופה קשה לכנסיה. הקרדינל האיטלקי אנג'לו סודונו, הדיקן של הקרדינלים קרא בנאום פתיחה לאיחודה של הכנסיה.

הוא קרא לכל אנשי הכמורה הבכירים "לעבוד יחד עם האפיפיור הנבחר", וזו התבטאות שעשויה לשפוך אור על המאבקים הנסתרים מתחת לפני השטח. "אחי, בואו נתפלל לאלוהים שיעניק לנו אפיפיור שיחבק את משימתו הנעלה בלב רחב", אמר סודנו שנפרד והודה ל"אפיפיור האהוב" בנדיקטוס ה-16.

בינתיים, כאמור, תפילתו לא נענתה.

ארכיבישוף אמריקני ישלם 10 מיליון דולר בשל התעללות מינית

בתוך כך מגיעה היום לסיומה אחת הפרשות הכואבות שבגינן, כך מעריכים, נאלץ האפיפיור הקודם לפרוש מתפקידו. הפרשה היא פרשת התעללות מינית של הקרדינל רוג'ר מהוני וכומר נוסף שהתעללו מינית בילדים בלוס אנג'לס. השניים, כך קבע בית המשפט המקומי בארה"ב ישלמו פיצויים בגובה 10 מיליון דולרים במסגרת עסקת טיעון.