מאות טיסות בוטלו עקב סופת שלגים באירופה

כאוס תחברותי באירופה, בעקבות סופת שלגים חריגה שפוקדת את צפון-מערב אירופה. נמל התעופה בפרנקפורט, השלישי בגודלו באירופה, נסגר לחלוטין לנחיתות והמראות ומספר טיסות שהיו אמורות להמריא לתל אביב בוטלו

סופת שלגים משתקת את אירופה. ארכיון (רויטרס)

סופת שלגים חריגה שפוקדת החל מאמש את צפון-מערב אירופה גורמת לשיתוק תחבורתי ברחבי היבשת. נמל התעופה של פרנקפורט, השלישי בגודלו באירופה, נסגר לחלוטין להמראות ולנחיתות. מספר טיסות שהיו אמורות להמריא לתל אביב בוטלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חברת לופטהנזה הודיעה על ביטול טיסה הערב מפרנקפורט לתל אביב. הבוקר בוטלה טיסה נוספת לתל אביב, ובצהריים בוטלה טיסה שהייתה אמורה לצאת מתל אביב לפרנקפורט. שלוש טיסות נוספות של יו.אס איירווייז, יונייטד ובריסל איירליינס מתל אביב לפרנקפורט בוטלו גם הן בשל מזג האוויר. עיכובים נרשמו גם במספר טיסות מנתב"ג לפריז.

בבלגיה נרשמים פקקי ענק בכבישים בעקבות השלג הכבד. רשויות התחבורה במדינה דיווחו על פקקים באורך מצטבר של 1,670 ק"מ. מדובר בשיא פקקים חדש במדינה, לאחר שהשיא הקודם נקבע בפברואר בשנה שעברה ועמד על 1,285 ק"מ.

בצרפת ביטלה רשות התעופה האזרחית כרבע מהטיסות בנמל התעופה שארל דה גול בפריז - נמל התעופה השני בגודלו באירופה. בנמל התעופה בבריסל דווח על עיכובים משמעותיים ומקצת הטיסות שהיו אמורות לנחות במקום הוסטו ליעדים אחרים.

בדרום-מזרח בריטניה ובצפון צרפת נאלצו מאות נהגים לבלות את הלילה הקפוא במכוניותיהם בעקבות כבישים שנחסמו לתנועה. בצרפת דווח על לפחות שני בני אדם שמתו כתוצאה ממזג האוויר הקיצוני. גם הרכבת המהירה "יורוסטאר", המחברת בין לונדון לבין פריז ובריסל, נאלצה להשעות את פעילותה.