ניו יורק בדיאטה: נאסרה מכירת משקאות מתוקים מעל חצי ליטר

המלחמה בהשמנה עולה מדרגה: תקנות חדשות שייכנסו מחר לתוקף בניו יורק יאסרו על מכירת משקאות מסוכרים בכוסות של מעל חצי ליטר. ראש העיר בלומברג שהוביל את המאבק מרוצה, אך בעלי העסקים כבר מתלוננים: "זה מגוחך ופוגע לנו בפרנסה"

התפוח הגדול בדיאטה: על פי תקנות חדשות שייכנסו לתוקפן החל ממחר וכחלק מהמאבק בהשמנה בארה"ב, ייאסר על מכירת משקאות מסוכרים בכמויות שעולות על חצי ליטר במסעדות ובאצטדיונים בניו יורק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום היה היום האחרון בו תושבי ניו יורק היו יכולים להזמין משקה ממותק בכוס בגודל "סופר-סייז" במסעדות, בדוכני המזון המהיר, בבתי הקולנוע או באצטדיוני הספורט. על פי התקנות החדשות שייכנסו לתוקפן מחר, הגשה ומכירה של המשקאות המסוכרים בהם יש 25 קלוריות לרבע ליטר, אסורים למכירה בכמויות שעולות על חצי ליטר. התקנה לא כוללת מכירות במרכולים או בחנויות המכולת, כמובן, וגם לא משקאות ללא סוכר או משקאות שכוללים חלב.

הכללים החדשים הם כחלק מהמלחמה שהכריז ראש העיר מייקל בלומברג בתופעת השמנת היתר הרווחת באמריקה - ובניו יורק במיוחד. משרד הבריאות בארה"ב טוען שיותר ממחצית תושבי העיר סובלים מהשמנה, שהפכה למגפה של ממש במדינה.

בעלי המסעדות מתלוננים: "זה פשוט מגוחך"

בעלי המסעדות ובתי הקפה בניו יורק לא מחכים למחר, וכבר מתכוננים ומתלוננים. "אני בהחלט חושבת שזה פוגע לי בעסקים", אמרה מארי קירה מ"פיצה פרונטו", שטוענת שעליה להיפרד מבקבוקי משקאות בשווי של 1000 דולר. "הנזק הזה לא כולל את כל אותם שינויים שאאלץ להכניס לתפריטים", הוסיפה קירה.

"יש לי די הרבה ארוחות שכוללות את המשקאות האלה, מה אעשה עכשיו?", תהתה אחת המוכרות של עגלות הקפה והמאפים בקניון ברובע קווינס. "אני חושב שזה פשוט מגוחך", אמר מוכר נוסף ברשת בתי קפה. "עכשיו אצטרך לתת ללקוחות שלי סוכר בדרך אחרת".