יפן זוכרת את הרוגי הצונאמי: צפו בתמונות ההרס והשיקום

אזרחי יפן עמדו הבוקר דקת דומייה לזכרם של 18 אלף קורבנות אסון הטבע שפקד את המדינה לפני שנתיים. ראש הממשלה נאם והבטיח להמשיך במלאכת השיקום, והתמונות מיפן אכן מראות איך באזורים מסויימים התגברו על החורבן הנורא וחזרו לשגרה

ברחבי יפן נערכים היום טקסים לזכר 18 אלף קורבנות רעידת האדמה והצונאמי שהכו במדינה. בשעה 7:46 (שעון ישראל) עמדו אזרחי יפן דקה דומייה לזכר הרוגי האסון שאירע בדיוק לפני שנתיים. התמונות מיפן מציגות שיקום מרשים בכמה אזורים לאחר ההרס הנורא שגרם הצונאמי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גופותיהם של 3,000 הרוגים לא נמצאו עדיין, וככל הנראה הגל העצום שטף אותם יחד עם המבנים. הצונאמי גרם לאסון גרעיני, לאחר שהכורים שנבנו סמוך לקו החוף נפגעו בצורה קשה וקרינה רדיואקטיבית התפשטה באזור.

הכור בפוקושימה היום (רויטרס)

גם היום, שנתיים אחרי האסון , מרבית הכורים הגרעיניים ביפן (כולם מלבד שניים) לא חזרו לפעול. ראש ממשלת יפן שינצו אבה, שנבחר בחודש דצמבר האחרון, אמר שהוא מתכוון, למרות ההתנגדות, להחזיר את הכורים לפעולה כדי להוזיל את מחיר האנרגיה במדינה.

באזור הכור שנפגע בפוקושימה פונו מבתיהם 160 אלף בני אדם ורק מעטים מהם חזרו לאזור, שעדיין לא בטוח למגורים בגלל הזיהום. גם יישובים נוספים לאורך קו החוף בצפון מזרח יפן עדיין לא הצליחו לחזור לשגרה ולהשתקם.

זיכרון לפגיעת הצונאמי (רויטרס)

בנאום שנשא הבוקר אמר ראש ממשלה שינצו אבה: "יפן לא תראה אביב אמיתי השנה, אם האביב לא יגיע לצפון מזרח המדינה. אני מבטיח לשקם את האזור".