הרעלת מזון במסעדה הטובה בעולם

רשויות הבריאות בקופנהגן, בירת דנמרק, פתחו בחקירת אירוע שבו חלו 63 סועדים בהרעלת מזון חריפה - דווקא ב"נומה", המסעדה שדורגה כ"טובה ביותר בעולם" שלוש פעמים ברציפות ומחזיקה בשני כוכבים במדריך המסעדות מישלן. "אנו מצטערים מאוד על שאירע", אמר מנהל המקום, "נדאג לפיצוי הסועדים"

עולם הקולינריה כמרקחה: 63 בני אדם אובחנו בסוף השבוע כסובלים מהרעלת מזון לאחר שסעדו במסעדת "נומה" שבדנמרק - הנחשבת לטובה בעולם. בעקבות האירוע החריג, פתח מינהל המזון והווטרינריה במדינה בחקירת המקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רנה רדזיפי, שף המסעדה, נאלץ להתנצל בפני הסועדים שחלו, אך הפנה אצבע מאשימה כלפי אחד מעובדי המטבח, שלטענתו הוא האחראי למחדל התברואתי הקשה. מבדיקה ראשונית עלה כי הטבח, ככל הנראה, נשא חיידק והעבירו לבאי המסעדה בעת שטיפל במנותיהם.

זה קרה דווקא לו. רדזיפי (AP)

בהמשך לאירוע, פתחו רשויות הבריאות במדינה בחקירה ומתחו ביקורת חריפה על בעליה על כך שלא התריעו על המקרה ולא נקטו צעדים כדי להבטיח שמקרים מסוג זה לא יישנו.

עם חשיפת המקרה בכלי התקשורת ברחבי העולם, הדגיש מנהל המסעדה, פיטר קריינר, כי "צוות המקום עבד באופן צמוד עם רשויות הבריאות כדי להתחקות אחר מקור התחלואה", וציין כי הם "מתנצלים על שאירע וייבדקו גם דרכים לפצות את הנפגעים".

בשנת 2009 דורגה מסעדת "נומה" במקום השלישי בעולם ונחברה למסעדה הטובה ביותר בסקר 50 המסעדות הטובות בעולם של המגזין רסטורנט לשנים 2010-2012. כמו כן, דורג המקום בשני כוכבים במדריך המסעדות מישלן.