פיגוע באפגניסטן בזמן ביקור הייגל

לפחות תשעה בני אדם נהרגו הבוקר כשמחבל מתאבד רכוב על אופניים התפוצץ מחוץ למשרד ההגנה בקאבול, בירת אפגניסטן. בטליבאן נטלו אחריות לפיגוע ואמרו כי מדובר במסר לשר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל, המסייר במדינה. לאחר הפיגוע נלקח הייגל למקום מבטחים

פיגוע בקאבול, ארכיון (רויטרס)

מחבל מתאבד התפוצץ הבוקר בשערי משרד ההגנה בקאבול, בירת אפגניסטן. הפיצוץ ארע במהלך סיורו של שר ההגנה האמריקני החדש, צ'אק הייגל, במדינה. ארגון הטליבאן לקח אחריות לאירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפחות תשעה אזרחים נהרגו ועוד 14 בני אדם נפצעו כשמחבל רכוב על אופניים התפוצץ בכניסה למשרד ההגנה, סמוך לארמון הנשיאות. דובר כוחות נאט"ו באפגניסטן מסר כי הייגל לא שהה בקרבת מקום בשעת הפיצוץ.

"מסר לשר ההגנה". צ'אק הייגל (רויטרס)
מדיווחים שונים עולה כי הייגל, שזה ביקורו הראשון מחוץ לארצות הברית מאז התמנה לשר ההגנה, העביר בזמן הפיגוע תדרוך במטה של נאט"ו. מיד לאחר התקרית הוא הוטס במסוק לבסיס מאובטח סמוך לבירה.

ארגון הטליבאן קיבל על עצמו אחריות לפיגוע. בהצהרה שפרסמו בארגון נמסר כי היעד היה משרד ההגנה, וכי הפיגוע "נועד להעביר מסר להייגל". בפיגוע נוסף במזרח המדינה נהרגו שמונה בני אדם כשמחבל מתאבד פוצץ עצמו בסמוך לסיור משותף לכוחות אפגנים וזרים.