פצועים בעימותים בצפון אירלנד

בעקבות החלטה של מועצת העיר בלפסט בדצמבר - לפיה דגל בריטניה יתנוסס מעל בניין העירייה במשך 18 ימים בשנה ולא כל השנה כמו שהיה נהוג עד כה, החלו עימותים רבים בין מפגינים למשטרה. בעימותים בארבעת החודשים האחרונים נפצעו לפחות 146 שוטרים

שוטר אירי, ארכיון (AP)

חמישה שוטרים נפצעו אמש בעימותים בין מפגינים לכוחות משטרה בעיר בלפסט שבצפון אירלנד. הסיבה לעימותים - החלטה לפיה דגל בריטניה שמוצב על בניין העירייה יתנוסס רק במשך מספר ימים בשנה. הדגל של בריטניה התנוסס על בניין העירייה ברציפות משנת 1906, והחלטה של מועצת העירייה בדצמבר האחרון קבעה שהדגל יתנוסס במשך 18 ימים בשנה בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החלטה זו הלהיטה את הרוחות וגרמה לעימותים שנמשכים כבר קרוב לארבעה חודשים. 146 שוטרים נפצעו עד כה בעימותים, ומעל ל-200 מפגינים נעצרו. אלו שרואים את צפון אירלנד כחלק מבריטניה הגדולה זועמים על ההחלטה, ומנסים בכוח להחזיר את דגל בריטניה לעירייה.

כמאה מפגינים ניסו אמש להסיר את דגל צפון אירלנד, ונתקלו בכוחות משטרה גדולים שניסו למנוע זאת מהם. המפגינים הגיבו בהשלכת אבנים ובקבוקי זכוכית אל עבר השוטרים, ואף פצעו חמישה מהם.

המשטרה בתגובה נערכה בכוחות מתוגברים באזורי העימותים, כדי לנסות ולהרגיע את השטח. העימותים בעיר בין המפגינים למשטרה הם כבר כמעט על בסיס יומי, ונראה שהמתיחות בעיר הרב-גונית רחוקה מלהסתיים.