ונצואלה נפרדת: מיליונים במסע ההלוויה של צ'אבס

מיליונים נפרדים היום ממנהיגה הסוציאליסטי של ונצואלה, שהלך השבוע לעולמו בגיל 58 ממחלת הסרטן. בין מספידיו: נשיא אירן, מחמוד אחמדינג'אד, שנחת בבירה קראקס ואמר בעצב: "איבדתי חבר ואח"

ונצואלה נפרדת ממנהיג: בבירה קראקס מתקיים בשעה זאת מסע ההלוויה של הנשיא הוגו צ'אבס. 24 ראשי מדינות הגיעו מרחבי העולם כדי לחלוק כבוד אחרון לאחת הדמויות הצבעוניות והשנויות במחלוקת בפוליטיקה העולמית. את מסע ההלוויה העברנו בשידור ישיר כאן בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ידידו הקרוב של צ'אבס, נשיא אירן, מחמוד אחמדינג'אד, הגיע אמש מטהרן כדי להשתתף במסע ההלוויה. גופתו של צ'אבס, שמת השבוע בגיל 58 ממחלת הסרטן, תעבור הליך של שימור ותוצג במוזיאון הצבאי בבירה.

ונצואלה נפרדת. צ'אבס (רויטרס)

"איבדתי חבר קרוב ומנהיג גדול. הוא היה כמו אח בשבילי, ואני מרגיש כאילו איבדתי את עצמי", ספד לו ברגש אחמדינג'אד. "צ'אבז היה חבר יקר לכל מדינות העולם", אמר המנהיג האירני בפתח דבריו. "לנו, האירנים, האובדן קשה מאוד כי איבדנו חבר קרוב, מהפכן ומנהיג", ספד לצ'אבס. עם נחיתתו בשדה התעופה על שם המהפכן סימון בוליבאר, זכה נשיא הרפובליקה האסלאמית לקבלת פנים חגיגית של צבא ונצואלה.

"הוא היה איש גדול עם חלומות גדולים ואנושיים", הוסיף אחמדיניג'אד והפליג בשבחו של בן בריתו לשעבר, "אני שולח תנחומים ומזדהה עם אנשי ונצואלה, עם כל אזרחי אמריקה הלטינית ועם כל המדינות ברחבי העולם. אנחנו מבטיחים להגשים את רעיונותיו, שהיו בעלי ערך גדול כל כך. אני בטוח שאלוהים יעזור לנו ורוחו של צ'אבס תצפה בנו ותסייע לנו מלמעלה".

הממשל בוונצואלה הודיע כי ארונו של צ'אבס יוצב בדרך קבע במוזיאון צבאי במדינה, לאחר שיסתיים טקס ההלוויה הרשמי. גופתו של צ'אבס, שהיה בעברו צנחן בצבא ונצואלה, מוצגת מאז יום שלישי באקדמיה הצבאית, שאותה פקדו מאז, לטענת השלטונות יותר מ-2 מיליון מתומכיו.

על פי דיווחי הממשל המקומי, המוני בני אדם עדיין ממתינים להזדמנות לחלוק כבוד אחרון לצ'אבס.