"איבדתי חבר קרוב, מנהיג ואח"

כך יעשה לחבר לציר הרשע: נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד הגיע לחלוק כבוד אחרון לנשיא ונצואלה הוגו צ'אבז, שהיה בן בריתו הקרוב, במיוחד בהתנגדות למערב. "אנחנו מבטיחים להגשים את רעיונותיו, שהיו בעלי ערך גדול כל כך. אני בטוח שאלוהים יעזור לנו ורוחו של צ'אבז תסייע לנו מלמעלה", הוא ספד לו עם ירידתו מהמטוס

נשיא אירן מחמוד אחמדיניג'אד הגיע היום לוונצואלה כדי להשתתף בלווית הנשיא המנוח צ'אבס, שנפטר השבוע בתום מאבק בן שנתיים במחלת הסרטן. "איבדתי חבר קרוב ומנהיג גדול. הוא היה כמו אח בשבילי, ואני מרגיש כאילו איבדתי את עצמי", ספד לו ברגש אחמדינג'אד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צ'אבז היה חבר יקר לכל מדינות העולם. לנו, האירנים, האובדן קשה מאוד כי איבדנו חבר קרוב, מהפכן ומנהיג", כך נפתח נאום ההספד של אחמדינג'אד עם הגיעו לקאראקס הבירה. עם נחיתתו בשדה התעופה על שם המהפכן סימון בוליבאר, הוא זכה לקבלת פנים חגיגית של צבא ונצואלה.

"הוא היה איש גדול עם חלומות גדולים ואנושיים", הוסיף אחמדיניג'אד והפליג בשבחו של בן בריתו לשעבר, "אני שולח תנחומים ומזדהה עם אנשי ונצואלה, עם כל אזרחי אמריקה הלטינית ועם כל המדינות ברחבי העולם. אנחנו מבטיחים להגשים את רעיונותיו, שהיו בעלי ערך גדול כל כך. אני בטוח שאלוהים יעזור לנו ורוחו של צ'אבז תצפה בנו ותסייע לנו מלמעלה".

הממשל בוונצואלה הודיע כי ארונו של צ'אבז יוצב בדרך קבע במוזיאון צבאי במדינה, לאחר שתתקיים הלוויה הרשמית. גופתו של צ'אבז, שהיה בעברו צנחן בצבא ונצואלה, מוצגת מאז יום שלישי באקדמיה הצבאית, שאותה פקדו מאז, לטענת השלטונות יותר מ-2 מיליון מתומכיו.

על פי דיווחי הממשל המקומי, המוני בני אדם עדיין ממתינים להזדמנות לחלוק כבוד אחרון לצ'אבז.