קוריאה הצפונית מאיימת במתקפה גרעינית

בצל המתיחות הגוברת מול הקהילה הבינלאומית, פרסם היום דובר משרד החוץ הודעה לוחמנית שבה האשים כי ארה"ב נחושה להצית מלחמה גרעינית. "אנו נממש את זכותנו למתקפת מנע נגד אותם התוקפנים שמאיימים על האינטרסים הנעלים שלנו", הבהיר

קים ג'ונג און - מאיים (AP)

קוריאה הצפונית ממשיכה להציג קו לוחמני מול העולם ומאיימת היום "לממש את זכותה" ולבצע מתקפת מנע גרעינית נגד כל מי שיתקיף אותה. ההתבטאות החריפה של פיונג יאנג כוונה נגד מי שנתפס בעיני השלטון במדינה הקומוניסטית המבודדת כמדינות "עוינות", אלו שפועלות לחדש את הסנקציות נגד המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בגלל שארה"ב נחושה להצית מלחמה גרעינית, אנו נממש את זכותנו למתקפת מנע גרעינית נגד אותם התוקפנים שמאיימים על האינטרסים הנעלים שלנו", צוטט דובר משרד החוץ, בהודעה שמפרסמת סוכנות הידיעות הממשלתית בפיונג יאנג, KCNA.

קוריאה הצפונית ושליטה קים ג'ונג און מאשימים כי ארה"ב משתמשת בתרגילים צבאיים שהיא מקיימת עם קוריאה הדרומית כהכנה למתקפות צבאיות גרעיניות וקונבנציונאליות.

בפיונג יאנג מאיימים שימשיכו לבצע ניסויים בנשק גרעיני בתגובה לסנקציות שיוזמת ארה"ב. סוכנות הידיעות רויטרס מצטטת מומחים שטוענים היום כי קוריאה הצפונית לא מסוגלת לשגר מתקפה גרעינית נגד ארה"ב.