המילים האחרונות של צ'אבז: "רוצה לחיות"

ראש המשמר הנשיאותי של מנהיג ונצואלה, שליווה אותו ברגעיו האחרונים, מספר כי מת בסבל לאחר שעבר התקף לב. "הוא לא הצליח לדבר אבל ראו שהוא מזיז את השפתיים", סיפר. "הוא אמר לי: 'אל תיתן לי למות'"

צ'אבז מת מהתקף לב (AP)

"הנשיא הוגו צ'אבז מת מהתקף לב אחרי שסבל, הוא נאבק כדי להמשיך לחיות" - כך אומר ראש המשמר של נשיא ונצואלה, שצוטט בסוכנות הידיעות AP. הגנרל חוזה אורנלה חשף גם מה היו מילותיו האחרונות של צ'אבז: "אני לא רוצה למות, אנא, אל תיתן לי למות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הוא לא הצליח לדבר אבל ראו שהוא מזיז את השפתיים", אמר ראש המשמר הנשיאותי, שטען כי צ'אבז אמר את הדברים מפני ש"אהב את עמו, אהב את ונצואלה והקדיש את עצמו למען העם".

ארונלה בילה במהלך השנתיים האחרונות בצמוד למנהיג, וליווה אותו גם ברגעיו האחרונים ובחודשים שבהם נאבק במחלת הסרטן. הוא שוחח עם כתב AP סמוך לאקדמיה הצבאית, שם מונחת כרגע גופתו של צ'אבז, אך לא הסכים להגיד האם הסרטן הגיע עד לריאותיו של צ'אבז.

נשיא אירן: "צ'אבז מת מות קדושים"

מחר ייקבר נשיא ונצואלה בבירה קראקס לקולות מטח הכבוד של 21 רובים. הירי יתבצע בכל שעה עד שייקבר. כל בתי הספר והאוניברסיטאות נותרו סגורות השבוע.

אתמול ספד לצ'אבז נשיא אירן, מחמוד אחמדינג'אד, שאמר כי הוא "מת מות קדושים בגלל 'מחלה מסתורית' והגן על הערכים האנושיים והעם בוונצואלה".

כמה ממנהיגי אמריקה הלטינית יגיעו לוונצואלה לקראת ההלוויה, וביניהם הנשיאה הארגנטינאית קירצ'נר, חוזה מוחיקה מאורוגוואי ואיבו מוראלס מבוליביה. כוחות הביטחון בוונצואלה מתמודדים עם תקופה לא פשוטה, שבה הם יאלצו לאבטח את ההלוויה וכן את כל אותם הבכירים, אך יחד עם זאת, הצבא הוונצואליאני נמאצ בכוננות על לכל ניסיון הפיכה.