ונצואלה: קפרילס יהיה מועמד האופוזיציה

אנריקה קפרילס, שנוצח על ידי צ'אבס בבחירות האחרונות לנשיאות, זוכה לתמיכה של מפלגות האופוזיציה בוונצואלה והן הסכימו כי הוא יהיה המועמד שלהן לנשיאות המדינה מול ניקולאס מדורו, סגנו של צ'אבס. בבחירות האחרונות שנתקיימו לפני 5 חודשים קפרילס זכה ל-45% תמיכה

קפרילס במהלך מסע הבחירות הקודם (AP)

מפלגות האופוזיציה בוונצואלה הסכימו כי אנריקה קפרילס רדונסקי יהיה המועמד המוסכם מטעמן בבחירות לנשיאות המדינה שיתקיימו בעוד חודש. קפרילס יתמודד מול ניקולאס מדורו, סגנו של הנשיא צ'אבס שהלך לעולמו שלשום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בבחירות לנשיאות שנערכו בנובמבר 2012, הבחירות האחרונות בהן ניצח צ'אבס, השיגה האופוזיציה בונצואלה בראשות אנריקה קפרילס 45%, ההישג הגדול ביותר מאז 1998. על פי החוקה הוונצואלית, הבחירות לנשיאות אמורות להתקיים כחודש לאחר מותו של הנשיא, משמע בתחילת חודש אפריל.

סגנו של צ'אבס ניקולאס מדורו (רויטרס)
סגן הנשיא ניקולאס מדורו זכה לתמיכה של צ'אבס, שאמר ערב צאתו לקובה כי אם יקרה לו משהו - מדורו הוא המנהיג. עם זאת, מדורו לא זוכה לאהדה ולפופולאריות בקרב ההמונים כמו צ'אבס. כמו כן, מדורו זוכה כעת לתמיכת הצבא שנשבע אמונים לסגן הנשיא מיד לאחר ההודעה על מותו של צ'אבס.

מנהיג האופוזיציה הצעיר נבחר מחדש לנשיאות מחוז מירנדה לאחר הבחירות לנשיאות, אז הודיע כי ימשיך בדרכו, ואם ייערכו בחירות חדשות הוא יתמודד מול מדורו. במהלך מסע הבחירות הקודם לנשיאות, קפרילס (40), פוליטיקאי צעיר ומבטיח, הביע התנגדות חריפה לצ'אבס, התחייב לבוחריו למצוא פתרונות לבעיות שצצו ב-14 שנות שלטון צ'אבס - ובראשן: השחיתות, אחוזי הפשיעה הגואים והאינפלציה הדוהרת.