מת נשיא ונצואלה הוגו צ'אבס

14 שנות שלטונו של צ'אבס בוונצואלה הגיעו הלילה לסופם. המנהיג הצבעוני כל כך נכנע למחלת הסרטן בה לקה, כך הודיע סגנו. בנאום שנשא מוקדם יותר עוד ביקש מדורו מבני העם לשאת תפילה לשלומו, אך לשווא. הסגן לא שכח להאשים במקרה "גורמים אימפריאליסטיים בארה"ב"

הנשיא המנוח, הוגו צ'אבס (רויטרס)

הוגו צ'אבס, נשיא ונצואלה מאז שנת 1999 מת הלילה בגיל 58 ממחלת הסרטן. מוקדם יותר בישר סגן הנשיא שלו ניקולס מדור בנאום לאומה כי המנהיג הסוציאליסטי בן ה-58 נמצא במצב הקריטי ביותר בו היה מאז לקה בסרטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנשיא הוגו צ'אבס חווה כעת את שעותיו הקשות ביותר מאז הניתוח האחרון שעבר לפני כשלושה חודשים", אמר סגן הנשיא בנאומו. מדורו פנה אל אזרחי וונצואלה וביקש המהם להתפלל לשלומו של הנשיא.

בהודעה רשמית נאמר כי צ'אבס אושפז בעקבות זיהום בדרכי הנשימה. "הנשיא נאחז בחיים ומצבו עדין. הוא עובר טיפולים כימותרפיים ונאחז בחיים", נאמר. מאות בני אדם נאספו מחוץ לבית החולים בקראקס בו מאושפז צ'אבס, והתפללו לשלומו.

סגנו של צ'אבס הכריז כי הסרטן בגופו של המנהיג הוא למעשה "התקפה של אויבי המדינה" והצהיר על אמצעים מיוחדים בהם מתכוונת וונצואלה כדי להתמודד עם "המזימות נגד הממשלה". מדורו חזר על התיאוריה שהשמיע בעבר צ'אבס עצמו לפיה "אויבים אימפריאליסטים בארה"ב", אחראים למחלתו של הנשיא.

התפילות לא עזרו (רויטרס)

עוד הכריז סגן הנשיא מדורו כי מוקדם יותר היום גורשו מוונצואלה הנספח הצבאי של חיל האוויר האמריקני במדינה ודיפלומט נוסף שהואשמו בניסיון לעורר הפיכה צבאית. הנציגים האמריקנים הונחו על ידי הממשל המקומי לעזוב את המדינה תוך 24 שעות לכל היותר.