הגיליון של "שארלי הבדו" בדרך לארץ?

המגזין הסאטירי שיצא הבוקר לראשונה מאז הפיגוע שאירע במערכת העיתון בפריז הופץ אמנם במיליוני עותקים, אך אזל תוך זמן קצר. גם בישראל ישנם סקרנים רבים שמעוניינים לרכוש אותו, ולכן הזמינה רשת סטימצקי 300 עותקים. מחר יתקבל אישור סופי להזמנה. בינתיים, העיתון הנדיר נמכר ברשת תמורת אלפי שקלים

הוזמנו 300 עותקים. סטימצקי, ארכיון (חדשות 2)

המהדורה המיוחדת של המגזין הסאטירי "שארלי הבדו" שיצאה הבוקר (רביעי) בצרפת אזלה במהירות, והמוצר המדובר הפך למצרך נדיר - אולם ייתכן שבקרוב הוא יגיע לישראל. ברשת סטימצקי, המייבאת את המגזין ארצה בשנים האחרונות, הזמינו 300 עותקים של המהדורה ההיסטורית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כעת מחכה הרשת לאישור הרשמי מצרפת שצפוי להגיע מחר. בסטימצקי ממתינים בדריכות כדי לדעת אם למערכת העיתון יש מספיק עותקים כדי לשלוח לישראל. בינתיים, מי שמרוויח מהביקוש ההולך וגובר של המגזין שפורסם הבוקר הם הגולשים באתרי המכירות באינטרנט שכבר מציעים למכירה את המהדורה הנדירה.

המכירות הפומביות נמשכות ברשת (צילום מסך)

באתר eBay, למשל, מתנהלות היום לא מעט מכירות פומביות של עותקי העיתון המיוחד. הגולשים מעלים את הרף כל הזמן ומציעים מאות ואף אלפי שקלים בכדי לרכוש את המגזין הצרפתי הסאטירי הראשון שיצא מאז הטבח שאירע במערכת המגזין בפריז.

גם מי שלא יכול להרשות לעצמו להיפרד מכל כך הרבה כסף, נחוש להחזיק בעותק המדובר של "שארלי הבדו", וכך הצליחו גם מכירות העותקים הדיגיטליים של המגזין. גולש אחד שהציע למכירה 100 עותקים של המגזין בפורמט PDF, הצליח להיפרד מכולם תוך דקות בתמורה ל-12 שקלים על כל עותק.

העותק הדיגיטלי זול יותר - ויש קונים (צילום מסך)

"יותר קל להעביר גמל במחט מלמצוא עותק"

המהדורה, שיצאה בשלושה מיליון עותקים והופצה ב-25 מדינות בכמה שפות: ערבית, טורקית, ספרדית, אנגלית וצרפתית - היא המהדורה הראשונה שהודפסה מאז פיגוע הטרור במערכת העיתון שבו נרצחו 12 בני אדם ובהם עורכים ומאיירים.

שלושה מיליון מהגיליונות החדשים נמכרו במהירות שיא הבוקר בצרפת ותושבת פריז אמרה: "יותר קל להעביר גמל במחט מלמצוא עותק". מערכת "שארלי הבדו", שפועלת בינתיים ממערכת העיתון "ליברסיון", אמרה שתדפיס עוד מיליוני עותקים.

שער המהדורה ההיסטורית של "שארלי הבדו" (רויטרס)

הפעם, לנביא מוחמד עצמו מוקדשת רק קריקטורה אחת, שמופיעה בשער העיתון. הוא מצוייר כשהוא לבוש בגד לבן על רקע ירוק, בוכה ומחזיק שלט שעליו נכתב "אני שארלי" ומעליו הכיתוב - "הכל נסלח".