הצצה לגיליון החדש של "שארלי הבדו" - למי לועגים הפעם?

המחבלים שביצעו את הטבח בעיתון מגיעים לגן עדן ומתאכזבים לגלות שהבתולות כבר חוגגות עם העיתונאים שנרצחו, פרנסואה הולנד הולך בנחישות במורד צוק ועוד שלל קריקטורות מושחזות. המהדורה החדשה וההיסטורית של המגזין יצאה לאור ואוזלת במהירות מהמדפים

הולנד נחוש במורד הצוק (מתוך המהדורה החדשה של השארלי הבדו)

אחרי הטבח המזעזע, התמיכה העולמית וההבטחה להמשיך במלאכה למרות הכאב הגדול והקושי התפרסמה הבוקר (רביעי) המהדורה החדשה של המגזין הסאטירי "שארלי הבדו" ובה קריקטורות חדשות שלועגות לאסלאם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המהדורה, שיצאה בשלושה מיליון עותקים והופצה ב-25 מדינות בכמה שפות: ערבית, טורקית, ספרדית, אנגלית וצרפתית - היא המהדורה הראשונה שהודפסה מאז פיגוע הטרור במערכת העיתון שבו נרצחו 12 בני אדם ובהם עורכים ומאיירים.

טרוריסטים - עבודה לעצלנים

שלושה מיליון מהגיליונות החדשים נמכרו במהירות שיא הבוקר בצרפת ותושבת פריז אמרה: "יותר קל להעביר גמל במחט מלמצוא עותק". מערכת "שארלי הבדו", שפועלת בינתיים ממערכת העיתון "ליברסיון", אמרה שתדפיס עוד מיליוני עותקים.

הפעם, לנביא מוחמד עצמו מוקדשת רק קריקטורה אחת, שמופיעה בשער העיתון. הוא מצוייר כשהוא לבוש בגד לבן על רקע ירוק, בוכה ומחזיק שלט שעליו נכתב "גם אני שארלי" ומעליו הכיתוב - "הכל נסלח".

תענית לחילופי מחבלים עם סוריה

בשער האחורי מופיעה קריקטורה נוספת של המאייר LUZ, שמציגה את שני המחבלים שביצעו את הפיגוע - האחים סעיד ושריף שריף קואשי - מאוכזבים עם הגעתם לגן עדן ושואלים: "איפה 70 הבתולות שלנו?". התשובה שהם מקבלים - "הן חוגגות עם העיתונאים שנרצחו, מפסידנים".

LUZ היה גם זה שאייר את הקריקטורה של הנביא מוחמד, שהופיעה על שער המגזין לפני שלוש שנים ועוררה זעם בכל העולם המוסלמי. הוא לא היה במערכת העיתון, כשהמחבלים התפרצו ביריות בשבוע שעבר ורצחו את חבריו, כי לא התעורר בזמן.

שער המהדורה החדשה - הנביא בוכה, סולח, גם

בעמוד המרכזי של המהדורה החדשה נמצאת קריקטורה שמראה את המאייר שנרצח CABU צוחק על הג'יהאדיסטים שיוצאים להילחם בסוריה ומשווה אותם לנערים שיוצאים לתכנית חילופי תלמידים אירופית. בין העמודים עוד שלל איורים של המאיירים שנרצחו - וולינסקי, צ'ארב, TIGNOUS, והונרו.

בעמוד נוסף מופיע איור של המאייר ריס שנפצע בפיגוע. בקריקטורה רואים טרוריסט יורה במאיירים עם רובה קלצ'ניקוב ומעל גופותיהם - מתחת לדמות מאייר שעסוק בעבודתו נכתב: "להיות מאייר של שארלי הבדו זאת עבודה של 25 שנים, להיות טרוריסט זאת עבודה של 25 שניות - מקצוע לעצלנים".

הגיליונות נחטפים מהמדפים (AP)

העיתון הקדיש עמודים גם לאירועי הזיכרון, שבאחד מהם נכתב: "חירות - אני אכתוב את שמך" - מחווה לצעדת המיליונים בפריז ביום ראשון. במה שנראה כמו לעג נוסף לדת - הפעם הנוצרית - נכתב כי "ב-11 בינואר הגיעו יותר אנשים לצעוד למען 'שארלי' מאשר לתפילות בכנסיה".

קריקטורה אחרת מכוונת לנשיא צרפת פרנסואה הולנד, שנראה בה הולך בנחישות במורד צוק ולידו הכיתוב: "אני מתמודד עם זה, לא אפסיק להתמודד עם זה".