אובמה: הקיצוץ אינו חכם

למרות שכבר אישר את הקיצוץ הרוחבי בהוצאות הממשל, בסך 85 מיליארד דולר, נשיא ארה"ב עדיין מנסה להגיע לפשרה עם הרפובליקנים. "הקיצוצים יפגעו בצורה קשה בכלכלה ויביאו לפגיעה במאמצים ליצירת מקומות עבודה", אמר אובמה. "לקונגרס יש את הכוח לבטלם"

אובמה עדיין מנסה לגבש פשרה שתמנע הקיצוצי (רויטרס)

שעות ספורות לאחר שחתם על הצו המאשר את הקיצוץ הרוחבי בהוצאות הממשל הפדראלי, קרא נשיא ארצות הברית ברק אובמה למנהיגי הרוב הרפובליקני בקונגרס לנסות בכל זאת להגיע לפשרה. זאת, בניסיון למנוע את הקיצוצים שעלולים להכניס את הכלכלה האמריקניית למשבר חריף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הקיצוצים האלה אינם חכמים", אמר אובמה אחר הצהריים במהלך נאום הרדיו השבועי שלו. "הקיצוצים יפגעו בצורה קשה בכלכלה שלנו ויביאו לפגיעה במאמצים ליצירת מקומות עבודה חדשים". הנשיא הדגיש: "לקונגרס יש את הכוח לבטל את הקיצוצים הללו מתי שהוא רוצה - ברגע ששני הצדדים יגיעו לפשרה בעניין".

מוקדם יותר הבוקר חתם אובמה על צו שמכניס לתוקף את חבילת הקיצוצים בהוצאות הממשל הפדרלי בהיקף של 85 מיליארד דולר, ושקיבלה את הכינוי "סיקוויסטר".

היקף הפגיעה בתפקודי הרשויות בארה"ב כתוצאה מהקיצוצים לא תהיה ברורה בטווח המיידי, אלא רק לאחר מספר שבועות - אז יתחילו הסוכנויות הפדראליות במדינה לעדכן את עובדיהם בתנאי ההעסקה החדשים שלהן כמו גם לעדכן את הקבלנים העובדים עם הממשלה על השינויים הצפויים בפרויקטים שונים.