מנקרים בשחקים: טייס ניו זילנדי נרדם בתפקיד

מי שסובל מפחד טיסות בטח לא ישמח לשמוע את זה: אייר ניוזלד הודתה היום באופן רשמי כי אחד מטייסיה נרדם במהלך טיסה שגרתית בין לונדון ללוס אנג'לס. הקפטן, שהיה ממונה על מטוס בוינג 777 נרדם פעמיים, כך על פי החברה, בעודו טס בשמי האוקיינוס האטלנטי לפני כשנתיים. הטייס עצמו הודה והסביר - "לא ישנתי טוב בלילה"

מנקרים בשחקים. אילוסטרציה (בוינג)

חברת אייר ניו זילנד נאלצה היום להודות במבוכה כי אחד מטייסיה נרדם פעמיים במהלך טיסה בשנת 2011, בין לונדון ללוס אנג'לס, כך מדווח הביביסי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם זאת, במסגרת ההודעה, ציינה החברה כי בטיחות הנוסעים לא הייתה בסכנה, כיוון שהטייס לא היה לבדו בתא הפיקוד באותו זמן. שר התחבורה הניו זילנדי נשמע נחרץ קצת פחות כשהבהיר שהאירוע "לא נראה טוב", עבור חברת התעופה המקומית. "יש פה בעיות מוניטין כבדות", הוסיף השר, גארי בראונלי.

הפרשה החלה עם דרישה שהוגשה לחברה, לחשוף את המידע באשר למה שארע בטיסה ההיא. "במהלך זמן השיוט של המטוס אחד משני הטייסים בפועל ניקר פעמיים במשך כדקה והתעורר באופן ספונטני". "הטייס השני היה מודע לכך", ניסו באיי ניו זילנד להרגיע, "בטיחות הנוסעים לא הייתה בסכנה".

הטייס עצמו, אגב, הודה באופן עצמאי במקרה והגיש בעצמו מה שהוגדר כ"דו"ח עייפות" בו טען כי לא סבל משנת לילה לא טובה לפני הטיסה. הוא לא הסתפק בזאת וציין כי הוא היה מותש כיוון שנאלץ להחליף שלושה חדרי שינה במלון בו ישן בגלל בעיות מיזוג אוויר. לא צפוי להיענש בעקבות המקרה כיוון שחברת התעופה רוצה לעודד טייסים לדווח על מקרים כאלה מיוזמתם.