קרי נפגש עם נציגי האופוזיציה, ארה"ב תשלח סיוע למורדים בסוריה

בתום פגישה עם ראשי המורדים הסורים ברומא, הודיע מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי כי ארצות הברית תשלח סיוע לכוחות האופוזיציה בשווי 60 מיליון דולרים. חלק מהמורדים הביעו אכזבה שלא יקבלו סיוע צבאי. מדובר בציוד שיועבר לראשונה באופן ישיר, לאחר שוושינגטון העבירה סיוע מצומצם באמצעות גורם שלישי

פגישת קרי והאופוזיציה הסורית, היום (רויטרס)

ארצות הברית תשלח לראשונה באופן ישיר למורדים בסוריה ציוד - כך הודיע היום מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, בתום פגישה שערך עם נציגי האופוזיציה ברומא שבאיטליה. עד כה הועבר ציוד באופן עקיף ובהיקפים קטנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קרי נפגש עם ראשי "ידידי סוריה" והבטיח שוושינגטון תכפיל את הסיוע להתנגדות הסורית ותעניק למורדים כ-60 מיליון דולרים. ארצות הברית "תציע מזון וציוד רפואי לאופוזיציה", הוא ציין. ריאד סיף, אחד מהתומכים במורדים הביע אכזבה מעטה בשיחות ברומא, ואמר שהם היו רוצים לקבל "תמיכה צבאית", אך בכיר אחר הבהיר כי הם מקבלים בברכה את השינוי בעמדה האמריקנית, שלפיה יועבר להם ציוד. "אנחנו מתקדמים עם אופטימיות זהירה", אמר הבכיר יאסר טבארה. "האופוזיציה זקוקה לתמיכה צבאית ומדינית". קרי גם נמנע מלהבטיח להם אפודים, כלי רכב משוריינים ואימונים למורדים. רק הבוקר דווח בניו יורק טיימס, שארה"ב כבר מקיימת אימונים כאלה.

השיחות ברומא היו העדות האחרונה לכך שארצות הברית ובעלות בריתה לא מעוניינות כרגע להיכנס עם כוחות צבא לסוריה, כפי שנעשה באפגניסטן. עד כה נהרגו יותר מ-70 אלף סורים בעימות במדינה שהחל במחאות שקטות נגד משטרו של אסד. 860 אלף סורים נמלטו לחו"ל במהלך הקרבות, ואילו מיליונים מהם נשארו במדינה וזקוקים לסיוע הומניטארי.

הבוקר דווח ב"ניו יורק טיימס" כי ארה"ב מגבירה באופן משמעותי את תמיכתה במורדים הסורים, והחלה לעזור באימון כוחות האופוזיציה בבסיס במזרח התיכון. האימונים, שלפי הדיווח כבר מתרחשים, מייצגים את המעורבות האמריקנית העמוקה במלחמת האזרחים בסוריה. מידת המשימה והמדינה שבה מתקיימים האימונים עדיין לא ברורות.