האפיפיור נשא דרשה אחרונה: "יש לי אמון מלא בעתיד הכנסייה"

מול קהל נלהב של עשרות אלפי מאמינים בוותיקן נפרד בנדיקטוס ה-16, שיפרוש ביום חמישי מתפקידו. "בחרתי בצעד הזה במודעות מלאה להשפעה שלו, אני מודע לכך שזה נדיר אבל הצעד נעשה ברוח שלווה", אמר על החלטתו המפתיעה

האפיפיור בנדיקטוס ה-16 נשא היום את הדרשה האחרונה שלו בכיכר פטרוס הקדוש בוותיקן מול עשרות אלפי מאמינים, ימים ספורים לפני שהוא פורש למנזר ומקבל את התואר החדש "אפיפיור בדימוס".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האפיפיור יוזף רצינגר הידוע כבנדיקטוס ה-16 זעזע את העולם הקתולי בתחילת החודש, כשהודיע כי אינו יכול להמשיך ולכהן בתפקידו והסביר שלא נותר לו כוח מנטלי ופיזי כדי להמשיך. בנדיקטוס ה-16 יסיים רשמית את תפקידו ביום חמישי בערב, ויהיה לאפיפיור הראשון שפורש מזה כשש מאות שנה.

בנדיקטוס הגיע לכיכר פטרוס הקדוש ב-11:40 ברכב המיוחד שקיבל את הכינוי "פופ-מוביל", לקול שאגותיהם של עשרות אלפי המאמינים. חלקם נשאו שלטים שעליהם נכתב "תודה לך בנדיקטוס" ברגע שהחל לדבר, הקהל העצום השתתק באחת.

המונים הגיעו להביע תמיכה (AP)

המאמינים מתרגשים: הגענו להודות

מי שציפה לנאום שבו האפיפיור יתקוף את הכניסה הקתולית, התאכזב. בנדיקטוס אמר בתחילת דבריו כי "יש לי אמון מלא בעתידה של הכניסה הקתולית".

המאמינים שהגיעו לוותיקן מכל רחבי העולם, מתרגשים מאוד. ג'אן מרי, בת 53 מצרפתף אמרה: "זה קשה - אנחנו כאן כדי לתמוך בהחלטה של האפיפיור, אנחנו מאמינים וממלאים את החלל שיש בכנסיה הקתולית". מריה קריסטיאנה צ'יאריני האיטלקיה אמרה לסוכנות הידיעות רויטרס: "הגעתי לכאן כדי להודות לו על מעשיו למען הכנסייה".

"באנו להגיד לאפיפיור תודה" (AP)

האפיפיור הנרגש אמש בדרשת הפרידה שלו, שהוא מבין את ההשפעה העצומה של ההחלטה שבחר, אבל הוא נוקט בצעד הזה לטובתה של הכנסייה. "בחרתי בצעד הזה במודעות מלאה להשפעה שלו, אני מודע לכך שהצעד הזה נדיר אבל הוא נעשה ברוח שלווה". בנדיקטוס, שהודה למאמינים וביקש מהם להמשיך ולאהוב את האל והכנסייה, אמר: "אני לא יורד מהצלב".