כריש תקף והרג אדם בניו זילנד

גבר בן 47 ששחה במים הקרירים סמוך לעיר אוקלנד הותקף הלילה על ידי כריש ומת במקום. "פתאום ראינו סנפיר של כריש ושניה אחר כך, בום - הוא התקיף אותו ומי הים התמלאו בדם", סיפר דייג מקומי. הרשויות ירו בכריש התוקף וסגרו את החופים הסמוכים

אירוע נדיר מול חופי ניו זילנד: כריש תקף והרג הלילה בן אדם סמוך לעיר אוקלנד שבאי הצפוני במדינת האיים. על פי הדיווחים, גבר בן 47 ששחה בחוף מוריוואי, מערבית לעיר הגדולה במדינה, הותקף ומת במקום. המשטרה מיהרה להגיב וירתה בכריש לפני שנעלם במימי האוקיינוס השקט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תקיפה של כריש היא אירוע נדיר מאוד בניו זילנד. רק 11 כאלה נרשמו במדינה מאז 1847 , על פי התקשורת בניו זילנד. ב-1976 הותקף אדם במפרץ השפע, סמוך לאוקלנד, וזו הייתה הפעם האחרונה שכריש תקף והרג בן אדם בניו זילנד.

"המשטרה וכוחות ההצלה יצאו בשתי סירות וירו בכריש, שהתהפך ונעלם", אמר הפקח שון רוטן. "הוא היה גדול מאוד, באורך של 12-14 רגל (3.5-4.2 מטרים)".

תיעוד האירוע באוקלנד (AP)

"פתאום ראינו סנפיר"

פיו מוס, דייג שהיה עד לאירוע הקשה סיפר: "פתאום ראינו סנפיר של כריש ושניה אחר כך - בום, הוא התקיף אותו. היה דם בכל מקום". לדבריו של מוס, האיש שהותקף נותר חי במשך כמה הדקות אחרי המתקפה הראשונה, אבל "אז ראינו עוד מתקפה שמשכה אותו אל מתחת למים". על פי דיווחים אחרים בתקשורת הניו זילנדית, הקורבן הותקף על ידי מספר כרישים.

הפקחים והשוטרים שהגיעו למקום אומרים שאי אפשר עדיין לקבוע בוודאות באיזה סוג של כריש מדובר, אבל פקחי הטבע טוענים שבמקום נראו לאחרונה מספר כרישים לבנים - עמלצים. שאריות הגופה של הגבר נמשו מהמים, וחוף מוריוואי והחופים הסמוכים לו, נסגרו למתרחצים ודייגים.

מומחה ומגן על כרישים מניו זילנד בשם קלינטון דאפי חושש שהמתקפה תגרום למסע חיסול של כרישים. הוא אמר לסוכנות הידיעות AP שמתקפות כאלה הן נדירות ביותר במים הקרים של ניו זילנד: "ב-99% מהמקרים, הכרישים מתעלמים מבני האדם".