בשר חמורים נמצא במוצרים בדרום אפריקה

עוד לא נרגעה הסערה באירופה בעקבות מציאת בשר סוס במוצרים רבים ברחבי היבשת, ועכשיו סערה חדשה. במחקר חדש שבדק מוצרים בדרום אפריקה, נמצא כי מלבד בשר חמורים ישנם רכיבים נוספים רבים שלא מזוהים על תווית האריזה, כגון גלוטן וסויה. לאלרגיים זו עלולה להיות סכנת חיים אמיתית

בשר חמורים במוצרים (the sun)

בשר חמורים ועיזים נמכר כבשר בקר בדרום אפריקה, כך לפי מחקר חדש של אוניברסיטת "סטלנבוש". במחקר נמצא כי ב-99 מתוך 139 הדגימות שנלקחו הכילו המוצרים רכיבים לא מזוהים שאינם נמצאים על התווית. בשר חמורים הוא רק אחד מהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במחקר גם נמצא כי ב-28 אחוזים מן התוויות של מוצרים שנבדקו לא נרשם כי הם מכילים סויה וגלוטן, ועל 37 אחוזים מן האריזות לא נרשם כי המוצר מכיל בשר חזיר . מחקר זה מגיע בעקבות הסערה שמתחוללת לאחר מציאת בשר הסוס במוצרי מזון רבים באירופה.

בשר סוס נמצא גם במסעדות של הענקית "איקאה"

איגוד הווטרינרים בצ'כיה דיווח שלשום שבשר סוס נתגלה במשלוח של כדורי בשר שיובאו למדינה משוודיה, והיו מיועדים למסעדות של ענקית הריהוט "איקאה" במדינה. החבילות, במשקל כולל של 760 קילוגרם, יוצרו בשוודיה ואז הובאו לצ'כיה לצורך הפצתם בחנויות הרשת.

הרשויות במדינה מנעו מכדורי בשר הסוס להגיע למדפים לאחר שביצעו בדיקה שגרתית והוסיפו כי מוצרים נוספים של בשר סוס נמצאו במשלוחים נוספים שיובאו לשטח צ'כיה גם מפולין. "בשר סוס נמצא גם בבשר שיועד להמבורגרים שיובא מפולין", נמסר מאיגוד הווטרינרים המקומי. בשבוע שעבר אותרו במדינה לראשונה מוצרים מבשר סוס, שנמצא בלזניות בולונז קפואות.