אושר סופית מינויו של הייגל לתפקיד שר ההגנה של ארה"ב

ברוב של 58 תומכים לעומת 41 מתנגדים, ולאחר אין ספור תקריות בכל הנוגע למינוי - צ'אק הייגל נבחר לתפקיד שר ההגנה של ארה"ב. אובמה בירך על המינוי, וגם שגריר ישראל בארה"ב מייקל אורן אמר כי הוא מצפה ליחסי עבודה טובים וקרובים עם שר ההגנה החדש

שר ההגנה הייגל, ארכיון (רויטרס)

הסנאט האמריקני הצביע בעד מינויו של צ'אק הייגל לתפקיד שר ההגנה של ארה"ב. הסנאטורים הצביעו בעד המינוי ברוב של 58 תומכים לעומת 41 מתנגדים. מתוך התומכים, רק 4 הם סנאטורים מן המפלגה הרפובליקנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הייגל שכיהן בעבר כסנאטור מטעם מדינת נבראסקה, היה זקוק רק ל-51 קולות על מנת להיבחר. ההתמודדות לתפקיד עצמו הייתה מלווה בקשיים רבים מצד חברי הסנאט הרפובליקניים, שחלקם התנגדו נחרצות למינויו, ואף הביאו לדחיית המינוי.

בעקבות המינוי, הודה נשיא ארה"ב ברק אובמה לסנאט על אישור מינויו, ואמר כי "בבחירתו, קיבלנו שר הגנה שאותו העם האמריקני צריך, ומנהיג שיהיה טוב לחיילנו". כמו כן, הוסיף אובמה ואמר כי "הייגל הוא פטריוט, שנלחם עבור העם. הוא מכיר את הצרכים של אנשי הביטחון ומשפחותיהם".

המינוי היה מלווה בקשיים רבים

מאז שהודיע אובמה כי הוא תומך בבחירת הייגל לתפקיד שר ההגנה, החלו התבטאויות רבות נגד הייגל מצד חברי הקונגרס האמריקני, ובעיקר מן המפלגה הרפובליקנית. חברי הקונגרס שהתנגדו לו טענו כי דעותיו הן אנטי-ישראליות, וכי הוא "רך" מדי כלפי אירן ותוכניתה הגרעינית. אפילו חברים מעטים מן המפלגה הדמוקרטית היססו אם לבחור בו לתפקיד.

לפני שבועיים, בהצבעה בפני ועדת הכוחות המזוינים של הסנאט, היה חסר להייגל רק קול אחד על מנת להגיע ל-60 הקולות אותם היה צריך בשביל לאשר את המינוי. מחסור זה הביא לדחייה נוספת, עד אתמול אז אושר המינוי סופית.

לפני שבוע גם כן נתקל הייגל בקשיים כאשר 15 מחברי המפלגה הרפובליקנית שלחו מכתב לנשיא אובמה והפצירו בו לבטל את מועמדותו של הייגל. הבית הלבן הודיע בתגובה כי הוא מסרב לבקשה. שגריר ישראל בארה"ב מייקל אורן הצהיר בדף הפייסבוק שלו כי "ישראל מתכוונת לעבוד עם שר ההגנה הייגל, ולהמשיך את הקשרים ההדוקים והטובים בין ארה"ב לישראל".