היסטוריה: אישה הושבעה לראשונה לנשיאת קוריאה הדרומית

לא רק נתניהו, גם למנהיגה החדשה של קוריאה הדרומית פארק גיון היי צפויים הרבה כאבי ראש בתקופה הקרובה - המדינה נמצאת במצב כלכלי לא פשוט וגם בגזזרה הבטחונית לא שקט. רק לפני שבועיים ביצעה השכנה מדרום עוד ניסוי גרעיני והוסיפה איום מפורש לאזרחים בסיאול. נכח בהשבעה - הראפר סיי

פארק גיון היי הושבעה הבוקר לנשיאה הראשונה של קוריאה הדרומית. בנאום ההכתרה שלה דיברה גיון היי בעיקר על שני האתגרים שעומדים לפתחה של סיאול - המתיחות מול קוריאה הצפונית שערכה ניסוי גרעיני נוסף החודש וההאטה הכלכלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פארק הבטיחה לתושבי חצי האי הדרומי לשפר את הביטחון הלאומי ולפתוח ב"עידן של תקומה כלכלית הוגנת יותר". על הניסוי הגרעיני של האחות הטוטליטרית מהצפון היא אמרה בלקוניות כי "אנו צריכים להתמודד עם אתגרים שנוגעים להישרדות שלנו".

פארק (61) היא האישה הראשונה שמנהיגה את קוריאה הדרומית , הנשיאה החדשה הביסה את המועמד הליברלי מון ג'יה אין ומחליפה בתפקיד את לי מייונג באק חברה למפלגה ששלט בסיאול בחמש השנים האחרונות. היא בתו של פארק צ'אנג היי ששלט בקוריאה הדרומית במשך כמעט שני עשורים.

"השבעה סטייל" הראפר סיי בסיאול, הבוקר (רויטרס)

על פי הניו יורק טיימס, הבוחרים הצעירים, שלא תמכו בה בבחירות שנערכו בדצמבר, טוענים שהיא מצעידה את קוריאה לאחור. אולי זו הסיבה שהיא בחרה להביא את הראפר "סי" - האיש שהביא לעולם את הגאנגם סטייל לטקס ההשבעה.